Lufthansa wreszcie odbierze samolot Boeing 787 Dreamliner

Szymon Stemski - Profil Szymon Stemski
22 sierpnia 2022 09:20
Linia Lufthansa zapowiedziała, że jeszcze w tym miesiącu otrzyma pierwszą maszynę Boeing 787 Dreamliner. Samolot od wielu miesięcy czekał na dostawę, która nie mogła zostać zrealizowana ze względu na wstrzymaną certyfikację programu.
Reklama

Linia Lufthansa spodziewa się otrzymać pierwszą maszynę Boeing 787-9 Dreamliner w najbliższych dniach. Samolot o znakach rejestracyjnych D-ABPA i nazwie własnej "Berlin" powinien dotrzeć do Niemiec jeszcze w bieżącym miesiącu i rozpocząć służbę z pasażerami na pokładzie najpóźniej we wrześniu br. Egzemplarz opuścił linię produkcyjną amerykańskiego producenta przeszło 3 lata temu z myślą o dostarczeniu go linii Hainan Airlines, a później linii Vistara. Ostatecznie maszyna otrzymała malowanie niemieckiej linii Lufthansa.


Nim samolot Boeing 787-9 Dreamliner wzbije się w powietrze z pierwszymi klientami przewoźnika, maszynę czekają ostatnie prace wykończeniowe. W najbliższych tygodniach kabina samolotu zostanie przystosowana do standardów linii Lufthansa w bazie operacyjnej we Frankfurcie nad Menem.

Pierwszą trasą obsługiwaną przez nową maszynę będzie ośmiogodzinne połączenie do kanadyjskiego Toronto. Do końca roku przewoźnik powinien otrzymać jeszcze drugi samolot Boeing 787-9 Dreamliner. W sumie linia Lufthansa złożyła zamówienie na 32 egzemplarze.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama