Strajk w linii easyJet. Piloci żądają podwyżek

Szymon Stemski - Profil Szymon Stemski
14 sierpnia 2022 10:30
Piloci linii easyJet w Hiszpanii prowadzą akcję strajkową. Protest odbywa się od piątku (12.08) i będzie trwał do dzisiaj (14.08). Działania zostaną powtórzone również w następnych tygodniach. Piloci domagają się powrotu do warunków zatrudnienia sprzed pandemii.
Reklama
Zatrudnieni w Hiszpanii piloci linii easyJet za pośrednictwem hiszpańskiego związku zawodowego Sindicato Español de Pilotos de Líneas Aéreas (SEPLA) prowadzą obecnie szeroko zakrojoną akcję strajkową. Protest rozpoczął się w piątek i będzie trwał to dzisiaj. To tylko pierwsza odsłona strajku. Akcja zostanie powtórzona w dniach 19-21 sierpnia br. oraz w dniach 27-29 sierpnia br., czyli w każdy sierpniowy weekend. Piloci domagają się od brytyjskiego przewoźnika powrotu do warunków zatrudnienia sprzed pandemii COVID-19. Akcja strajkowa bezpośrednio wpływa na możliwości operacyjne linii easyJet w Hiszpanii, w szczególności na lotniskach w Barcelonie, Maladze i na Majorce, gdzie znajdują się główne centra operacyjne przewoźnika.

- W okresie najtrudniejszych dni w szczycie epidemii, zgodziliśmy się na obniżenie pensji w celu zagwarantowania nie tylko przetrwania stanowisk, ale całej linii easyJet w naszym kraju. Zdziwiło nas, że chwilę po obniżeniu wynagrodzenia linia easyJet zapowiedziała rozwój w Barcelonie, Maladze i na Majorce poprzez zatrudnienie nowych pilotów. To jest niepoważne - przekazał związek SEPLA.


Choć strajk pilotów brzmi poważnie, nie powinien on przyczynić się do odwołania wielu połączeń. Póki co, linia easyJet przekazała, że musiała anulować z wyprzedzeniem tylko dwie rotacje. Przewoźnik nie wyklucza jednak możliwości pojawienia się dodatkowych i niespodziewanych utrudnień.

- Zostaliśmy poinformowani o akcji strajkowej hiszpańskich pilotów ze związku zawodowego SEPLA. Działania protestacyjne zmusiły nas do odwołania dwóch połączeń lotniczych, które zaplanowane były na ten weekend. Przepraszamy wszystkich pasażerów za utrudnienia. Klienci otrzymali już możliwość podróży alternatywnymi rejsami oraz niezbędne świadczenia. Zalecamy, aby turyści odlatujący z Barcelony, Malagi i Majorki regularnie sprawdzali status swoich połączeń - skomentowała linia easyJet.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklamadorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy