Kontrowersyjna decyzja Wizz Air. Z Europy do Rosji nie latamy, ale z Emiratów już tak!

Blanka Flis - Profil Blanka Flis
09 sierpnia 2022 13:03
2 komentarze
W związku z agresja Rosji na Ukrainę Wizz Air zawiesił wszystkie połączenia do Rosji. Teraz jednak wznawia loty do kraju agresora z Emiratów Arabskich.
Reklama
Warto przypomnieć że linia planowała już w kwietniu wznowienie rejsów do Rosji. Przewoźnik chciał wrócić na rosyjskie niebo w czerwcu br. a bilety były już dostępne w sprzedaży. Przywrócone miały zostać cztery trasy z Węgier do Moskwy, Kazania i Sankt Petersburga. Jednak pod naciskiem opinii publicznej wycofał się z tych planów.

Dziś po raz kolejny interes bierze górę nad zdrowym rozsądkiem. Linia poinformowała o podjęciu kontrowersyjnej decyzji o wznowieniu lotów z Abu Dhabi do Moskwy.


- Wizz Air Abu Dhabi to narodowy przewoźnik Zjednoczonych Emiratów Arabskich, który działa w oparciu o krajowe przepisy i politykę ZEA. Linia lotnicza wznawia działalność do Moskwy, w odpowiedzi na zapotrzebowanie na podróże pasażerów, którzy chcą latać do i z Rosji ze stolicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich - tłumaczy biuro prasowe Wizz Air.

Przewoźnik tak usprawiedliwia swoją decyzję:

- Wszystkie krajowe linie lotnicze ZEA obsługują obecnie bezpośrednie loty do Rosji. Wizz Air Hungary i Wizz Air UK nie obsługują lotów do Rosji.

Połączenie Abu Dhabi - Moskwa było zapowiadane od października 2021 roku. Uruchomiono je w grudniu ub. roku, ale loty obsługiwano tylko 5 miesięcy. Po ataku Rosji na Ukrainę linie podjęły decyzję o zawieszeniu wszystkich połączeń z Rosją.

Ostatnie komentarze

kurak03 2022-08-09 22:15   
kurak03 - Profil kurak03
Mam nadzieję, że przede wszystkim nie spodoba się to pasażerom z europy. Każdy ma wybór jaką linią lotniczą lata i może się to odbić czkawką dla europejskiego wizzaira... Ja na pewno zwróce na to uwagę dokonując rezerwacji
brooks88 2022-08-09 17:43   
brooks88 - Profil brooks88
Nie polecą, zaraz się komuś to nie spodoba
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama