Łódź: 20 tys. pasażerów czarterowych przez połowę wakacji

Szymon Stemski - Profil Szymon Stemski
5 sierpnia 2022 09:35
Lotnisko w Łodzi podsumowało połowę sezonu wakacyjnego. Dotychczas z czarterowej siatki połączeń łódzkiego lotniska skorzystało 20 tys. pasażerów. Najwięcej turystów wybrało wypoczynek na Riwierze Tureckiej. Chętnie latano również do Grecji i Bułgarii.
Reklama
Lotnisko w Łodzi dokonało podsumowania półmetku tegorocznego sezonu letniego. W ramach czarterowej siatki połączeń z łódzkiego portu można polecieć do Turcji (Antalya), Grecji (Rodos, Heraklion) oraz Bułgarii (Burgas). Tak bogatej propozycji wakacyjnej z Lublinka dawno już nie było. Nic więc dziwnego, że spragnieni podróżowania turyści chętnie korzystają z lokalnej siatki połączeń. Przez pierwszą połowę wakacji z tras czarterowych dostępnych z Łodzi skorzystało przeszło 20 tys. osób. Dotychczas najwięcej pasażerów udało się na wypoczynek do Turcji (12 tys.). W kierunku Antalyi odlatują z Lublinka aż cztery samoloty tygodniowo. Na drugim miejscu w zestawieniu najpopularniejszych kierunków letnich znalazła się Grecja (5,5 tys.), a tuż za nią Bułgaria (2 tys.).


- W ostatnim roku przed pandemią przez cały sezon letnich czarterów z naszego lotniska skorzystało 28 tysięcy pasażerów. W tym roku już na półmetku wakacji obsłużyliśmy 20 tysięcy. Okazało się, że wyższe niż w ostatnich latach ceny wczasów zagranicznych, wywołane m.in. dwucyfrową inflacją, spadkiem wartości złotówki i wysokimi cenami paliwa, nie zniechęciły łodzian do wyjazdów. Wygrane są osoby, które nie czekały z decyzją o wakacjach, tylko kupiły je w ofercie First Minute, albo już po ubiegłorocznych wakacjach zaczęły rezerwować wypoczynek z Łodzi w kolejnym roku. Te osoby otrzymały w biurze podróży gwarancję ceny i zapłaciły według stawek sprzed pół roku. Niejednokrotnie wakacje zagraniczne okazały się tańsze, niż wypoczynek nad polskim morzem. Czartery z Łodzi będą latać do połowy października. Spodziewamy się, że do tego czasu łącznie obsłużymy co najmniej 35 tysięcy pasażerów - powiedział Artur Fraj, dyrektor handlowy Portu Lotniczego Łódź.

Lotnisko w Łodzi dokonało wszelkich starań w celu przedłużenia tegorocznego lata. Zdaje się, że uda się to osiągnąć wraz z irlandzką linią Ryanair, która już niedługo uruchomi z Lublinka szereg atrakcyjnych tras do Brukseli, Mediolanu i Alicante.

- Pod koniec października wystartuje nowa, całoroczna oferta Ryanaira. Można będzie polecieć z Łodzi do hiszpańskiego kurortu Alicante na wybrzeżu Costa Blanca, gdzie przez 320 dni w roku świeci słońce, a temperatura zimą wynosi 16–20 stopni Celsjusza. W naszej ofercie na sezon zimowy mamy także Mediolan Bergamo i Brukselę Charleroi - zachęca łódzkich turystów Anna Midera, prezes łódzkiego lotniska.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy