Wizz Air: Cztery nowe kierunki z Lotniska Chopina

Krzysztof Loga Sowiński - Profil Krzysztof Loga Sowiński
03 sierpnia 2022 13:27
Wizz Air planuje ekspansję na Lotnisku Chopina Przewoźnik chce otworzyć nowe połączenia i zwiększyć oferowanie ze stołecznego portu.
Reklama

Wizz Air zamierza zainaugurować nowe kierunki z Lotniska Chopina jeszcze w tym roku. Na dzisiejszej (03.08) konferencji prasowej Evelin Jeckel, przedstawicielka Wizz Aira, odpowiedzialna za siatkę połączeń, przestawiła plany rozwoju działalności przewoźnika na Okęciu.

Kilka dni temu Wizz Air poinformował o otwarciu 30 października br. połączenia z Warszawy do Funchal na Maderze, ale nowości nie kończą się na tym portugalskim kierunku. Nowe porty docelowe Wizz Aira z Okęcia obejmą Akabę w Jordanii, Wenecję, Walencję i Bilbao. Ponadto zostanie zwiększone oferowanie do Alicante, Barcelony, Bazylei, Kutaisi i Malagi. Rozpoczęcie rejsów na nowych trasach przewidziane jest w połowie grudnia br., z wyjątkiem Bilbao, dokąd Wizz Air zacznie latać od marca 2023 r. Aby obsłużyć ten zwiększony rozkład Wizz Air zbazuje na Okęciu jeden dodatkowy samolot, co oznacza że w stolicy będzie zlokalizowanych już dziewięć maszyn przewoźnika.

W sezonie letnim 2022 r. (od 27 marca do 29 października) Wizz Air oferuje 54 połączeń z Lotniska Chopina. W sumie w tym okresie linia budżetowa udostępniła do sprzedaży ponad 2 mln foteli, co stanowi prawie 20 proc. wszystkich siedzeń, które znalazły się w letnich rozkładach linii lotniczych latających z i do stołecznego portu. Na 15 kierunkach Wizz Air konkuruje bezpośrednio z LOT-em, a na siedmiu z nich (Barcelona, Burgas, Göteborg, Korfu, Larnaka, Podgorica i Split) ma przewagę nad narodowym przewoźnikiem pod względem liczby oferowanych siedzeń .

Fot.: Materiały prasowe
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama