Aerofłot poleci do Tajlandii

Szymon Stemski - Profil Szymon Stemski
01 sierpnia 2022 11:26
Zdaje się, że linia Aerofłot znalazła kolejnego partnera lotniczego. Przewoźnik już wkrótce znów pojawi się w Tajlandii wraz z uruchomieniem bezpośredniego połączenia między Moskwą a Phuket. Połączenie będzie wykonywane raz dziennie.
Reklama

Wraz z militarną inwazją Rosji na Ukrainę, linia Aerofłot musiała pogodzić się ze statusem lotniczego outsidera. Przewoźnik został niemal całkowicie odcięty od zagranicznej siatki połączeń, co sprawiło, że przez pierwsze tygodnie od ataku na naszych wschodnich sąsiadów, linia Aerofłot realizowała jedynie połączenia krajowe. Choć na Ukrainie wciąż każdego dnia giną niewinni cywile, wraz z upływem czasu wiele państw uległo presji rosyjskiego agresora i złagodziło dotychczasową, surową politykę sankcji gospodarczych.


Przykładowo, Tajlandia z niecierpliwieniem czeka na możliwość przywitania rosyjskiej linii Aerofłot na swoich lotniskach. Wznowienie realizacji połączenia między Moskwą a Phuket ma przyciągnąć do Tajlandii tysiące rosyjskich turystów i przyspieszyć regenerację tajlandzkiego sektora turystycznego. Od początku trwającego roku Tajlandię odwiedziło przeszło 75 tys. rosyjskich podróżnych.

Trasa Moskwa-Phuket zostanie przywrócona do siatki połączeń rosyjskiego przewoźnika już 30 października 2022 roku. Rotacja będzie realizowana raz dziennie. Połączenie do Tajlandii będzie jednym z wielu egzotycznych kierunków w ofercie linii Aerofłot na tegoroczny sezon zimowy. Wcześniej przewoźnik zapowiedział rejsy m.in. do Delhi w Indiach oraz do Male na Malediwach.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama