FAA zatwierdziła plan wznowienia dostaw samolotów Boeing 787 Dreamliner

1 sierpnia 2022 09:15
Amerykańska Federalna Administracja Lotnictwa zatwierdziła plan nadzorowania produkcji i wznowienia dostaw samolotów Boeing 787 Dreamliner. W ten sposób amerykański producent będzie mógł wznowić dostarczanie maszyn do klientów jeszcze w tym miesiącu.
Reklama
W piątek (29.07) FAA, czyli Federalna Administracja Lotnictwa Stanów Zjednoczonych, zatwierdziła plan nadzorowania produkcji i wznowienia łańcucha dostaw samolotów Boeing 787 Dreamliner. Agencja Reutera przekazała, że Boeing przedłożył amerykańskiemu urzędowi kompletną dokumentację, która była niezbędna do uzyskania pozwolenia. Producent zapewnił, że będzie przeprowadzał drobiazgową kontrolę w celu zapewnienia bezpieczeństwa samolotów. W ten sposób Boeing będzie mógł wznowić dostarczanie maszyn Boeing 787 Dreamliner do klientów jeszcze w tym miesiącu. Proces został wstrzymany w maju ub. roku.

Wiadomość jest potwierdzeniem doniesień samego producenta. 17 lipca 2022 roku Boeing podał, że jest bliski osiągnięcia porozumienia z FAA. Wówczas amerykański regulator odmówił skomentowania rzekomej certyfikacji.

- Jesteśmy w stałym kontakcie z FAA. Będziemy to robić także w następnych miesiącach, aby zagwarantować transparentność, bezpieczeństwo i przyspieszyć proces powtórnej certyfikacji samolotów Boeing 787 Dreamliner - zakomunikował Boeing.


Problem z maszynami Boeing 787 Dreamliner ujrzał światło dzienne przeszło dwa lata temu. Federalna Administracja Lotnictwa Stanów Zjednoczonych poddała w wątpliwość niedociągnięcia produkcyjne. Regulator zakwestionował m.in. metodę przeglądów technicznych samolotów.

Boeing zalega z dostawą 120 wyprodukowanych już samolotów Boeing 787 Dreamliner. Producent niemal wstrzymał produkcję tych maszyn po zaistnieniu problemu, lecz zapowiedział stopniowe zwiększanie tempa produkcji do 5 samolotów Boeing 787 Dreamliner w miesiącu wraz z ustaniem kłopotów związanych z certyfikacją.

Pierwsza po wznowieniu dostaw maszyna Boeing 787 Dreamliner ma trafić do linii American Airlines. Niewykluczone, że nastąpi to jeszcze w tym miesiącu. Przewoźnik zadeklarował, że tylko do końca bieżącego roku odbierze dziewięć samolotów Boeing 787 Dreamliner.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy