easyJet: 14 nowych tras z Portugalii

Szymon Stemski - Profil Szymon Stemski
28 lipca 2022 09:15
Linia easyJet przygotowała wiele nowości dla pasażerów podróżujących z lizbońskiego lotniska. Wraz z otrzymaniem dodatkowych slotów, przewoźnik doda do swojego portugalskiego rozkładu lotów 14 tras oraz zwiększy częstotliwość niektórych, realizowanych już rotacji.
Reklama

W ostatnim czasie linia TAP Portugal pozbyła się osiemnastu dziennych slotów w Lizbonie. Był to warunek otrzymania rządowego wsparcia finansowego w ramach programu restrukturyzacyjnego, które podlegało zatwierdzeniu przez Komisję Europejską. Po zdaniu wartościowych slotów, unijna administracja zorganizowała konkurs, którego zwycięzcą okazała się linia easyJet. W ten sposób brytyjski przewoźnik zabezpieczył osiemnaście dziennych slotów na lizbońskim lotnisku.

Otrzymanie dodatkowych slotów otworzyło przed linią easyJet wyjątkową szansę na prędki rozwój na zatłoczonym i popularnym lotnisku w sercu Portugalii. Nic więc dziwnego, że przewoźnik postanowił momentalnie skorzystać z okazji. Linia easyJet zapowiedziała wzbogacenie swojego lizbońskiego centrum operacyjnego o 14 nowych tras, których realizacja będzie możliwa wraz z umieszczeniem w Lizbonie trzech nowych samolotów Airbus A321neo.- Pomimo wymagającej sytuacji w lotnictwie, w ostatnich dwóch latach nieustannie inwestowaliśmy w rozwój portugalskiej siatki połączeń. W ubiegłym roku otworzyliśmy bazę operacyjną w Faro i dodaliśmy wiele nowych tras z Lizbony i Porto. Teraz mamy okazję na kolejny zastrzyk nowych połączeń. Do końca roku będziemy jednym z ważniejszych przewoźników w regionie, znacząco przyczyniając się do rozwoju portugalskiego przemysłu turystycznego - powiedział José Lopes, menadżer linii easyJet.

W tegorocznym sezonie zimowym przewoźnik uruchomi z lizbońskiego lotniska połączenia do Birmingham, Barcelony, Bilbao, Walencji, Marsylii, Tuluzy, Limoges, Zurychu, Mediolanu Bergamo, Marakeszu oraz Porto Santo. Ponadto, linia easyJet poleci na Fuerteventura, Gran Canarię i Teneryfę.

Jednocześnie, linia easyJet zapowiedziała zwiększenie częstotliwości rejsów na najpopularniejszych trasach z Portugalii. Mowa o rotacjach do Madrytu, Bordeaux, Lyonu, Nicei, Nantes, Genewy oraz Mediolanu Malpensa. Przykładowo, połączenie do Madrytu będzie wykonywane aż 20-krotnie w ciągu tygodnia.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama