Air Serbia poleci do Tiencin

Szymon Stemski - Profil Szymon Stemski
26 lipca 2022 09:50
Linia Air Serbia uruchomi bezpośrednią trasę z Belgradu do Tiencin w Chinach. Połączenie zostało ogłoszone przez serbskiego prezydenta w ramach zacieśniania wzajemnych, przyjacielskich relacji Serbii z Chinami. Dziesięć dni temu (16.07) linia Hainan Airlines poleciała do Belgradu z Pekinu.
Reklama
Rząd w Belgradzie konsekwentnie prowadzi politykę nastawioną na bliskie partnerstwo z Chinami. Jej ważnym czynnikiem jest współpraca w powietrzu. Prezydent Serbii ogłosił, że linia Air Serbia w ramach zacieśniania przyjacielskich relacji z Chinami poleci już wkrótce z Belgradu do Tiencin. Trasa ma zostać uruchomiona w październiku br. po dopięciu wszystkich formalności i otrzymaniu niezbędnych zgód. Połączenie będzie realizowane samolotami Airbus A330-200 bez większych problemów - linia Air Serbia jest jednym z nielicznych europejskich przewoźników, którzy wciąż mogą korzystać z rosyjskiej przestrzeni powietrznej.

- Uruchomienie połączenia z Belgradu do Tiencin jest bardzo dobrą wiadomością. Trasa przyciągnie rzeszę turystów, dyplomatów i pasażerów biznesowych do naszego kraju. To również kolejny krok w stronę zbliżenia Chin do Serbii - pochwalił otwarcie połączenia Aleksandar Vučić, prezydent Serbii.


Dziesięć dni temu (16.07) nastąpiło otwarcie innego połączenia z Chin do Serbii. Linia Hainan Airlines uruchomiła (a właściwie przywróciła po dwóch latach przerwy) trasę z Pekinu do Belgradu. Połączenie realizowane jest raz w tygodniu samolotami Airbus A330-300. W uroczystej inauguracji rotacji uczestniczył serbski prezydent oraz liczna delegacja dyplomatyczna obu państw.

- Możliwość uruchomienia bezpośredniego połączenia z Pekinu do Belgradu jest prawdziwym zaszczytem. Trasa umocni pozycję belgradzkiego lotniska jako regionalnego portu przesiadkowego. Dziękuję linii Air Serbia za pomoc i nie mogę doczekać się, aż zobaczę serbskiego przewoźnika w Chinach - powiedział Chen Bo, chiński ambasador w Belgradzie.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama