LOT podstawił mniejszą maszynę. Zostawił pasażerów

Szymon Stemski - Profil Szymon Stemski
22 lipca 2022 09:00
6 komentarzy
Wczoraj (21.07) w godzinach wieczornych na część pasażerów rejsu LO226 z Wiednia na Lotnisko Chopina w Warszawie czekała niemiła niespodzianka. Szesnastu podróżnych nie odleciało do Polski, gdyż w samolocie zabrakło dla nich miejsca. LOT podstawił za małą maszynę.
Reklama

Wczoraj (21.07) samolot Embraer 175 o znakach rejestracyjnych SP-LIA zrealizował rotację LO255 do Wiednia i po udanym lądowaniu w Austrii rozpoczął przygotowania do rejsu powrotnego LO256 na Lotnisko Chopina w Warszawie. Ku zaskoczeniu pasażerów, na godzinę przed planowanym rozpoczęciem lotu okazało się, że podstawiona maszyna z 82 miejscami na pokładzie jest za mała, aby ugościć wszystkich 98 podróżnych z ważnymi biletami.

- Gdy przyjechaliśmy dziś na lotnisko, godzinę przed odlotem okazało się, że losowych szesnaście osób nie poleci. Podstawili za mały samolot, sprzedali o szesnaście biletów za dużo. Nikogo z LOT-u nie było na lotnisku, początkowo nie zostaliśmy poinformowani, co dalej. Po kontakcie z infolinią LOT-u okazało się, że centrala w Warszawie nic nie wie o tej sytuacji - przekazał jeden z pasażerów feralnego rejsu w rozmowie z TVN24.


Ostatecznie samolot Embraer 175 odleciał z Wiednia punktualnie... z "kompletem" podróżnych, lecz bez brakujących szesnastu pasażerów. Część klientów LOT-u, którym odmówiono wejścia na pokład, w ramach alternatywnego rozwiązania, otrzymała możliwość lotu do Polski przez... Turcję. Z trzygodzinną przesiadką w Stambule.

Zaistniałą niedogodność potwierdził LOT.

- Z przyczyn technicznych wieczorna rotacja rejsu do Wiednia była wykonana przez mniejszy niż pierwotnie zaplanowano samolot. Wszyscy pasażerowie otrzymali propozycję rejsów alternatywnymi trasami oraz wszelkie świadczenia wynikające z przepisów dotyczących zakłóconych rejsów - wskazał Krzysztof Moczulski, rzecznik LOT-u.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
sauvi 2022-07-27 01:12   
sauvi - Profil sauvi
@b789: Kłamiesz. W momencie boardingu samolotu w VIE sytuacja nie była znana w LO, alternatywne połączenia były załatwiane później. To LO zna się na obsłudze pasażera jak kura na pieprzu.
b789 2022-07-25 18:20   
b789 - Profil b789
@sauvi, widzę, że się znasz na temacie jak kura na pieprzu. Jakie kroki miał podjąć LO po wylocie rejsu do VIE? Zaproponował alternatywny rejs, a jak komuś nie pasowało, to postępowanie zgodne z overbookingiem. A paxami w VIE zajmuje się wyłoniony agent handlingowy, więc pax wypowiadający się do TVN24 oburzony, że nikogo z LO tam nie było. Szkoda, że nie powiedział jak dla niego sprawa się zakończyła.
sauvi 2022-07-24 09:35   
sauvi - Profil sauvi
Do Wiednia często latają Embraery. Niemniej jednak LO w sytuacjach kryzysowych na ogół zawodzi pasażerów.
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama