Wizz Air poleci na Malediwy i do Kuwejtu

Paweł Cybulak - Profil Paweł Cybulak
21 lipca 2022 15:36
Wizz Air Abu Zabi ogłosił dzisiaj (21.07) uruchomienie 2 nowych tras z Abu Zabi: na rajskie Malediwy i do jednego z kluczowych dla linii miejsc w Zatoce – do Kuwejtu.
Reklama

Loty z Abu Zabi do Male, gdzie znajduje się główne międzynarodowe lotnisko na Malediwach, Wizz Air będzie realizować od października cztery razy w tygodniu: we wtorek, czwartek, sobotę i niedzielę. Dla tych, którzy chcą przekonać się, co wyspy mają do zaoferowania, otwarcie nowych tras daje możliwość niedrogiego podróżowania dla osób z ZEA i pasażerów przesiadających się z Europy Środkowej i Wschodniej korzystając z siatki połączeń Wizz Air.
Loty do Kuwejtu, położonego w północno-zachodniej części Zatoki Perskiej, będą odbywać się z Abu Zabi codziennie. To szansa poznania arabskich tradycji i historii. W mieście Kuwejt znajduje się większość głównych atrakcji turystycznych kraju: Sheikh Jaber Al-Ahmad Cultural Center, zwane nieformalnie Operą Kuwejcką, Wielki Meczet oraz Sheikh Abdullah Al Salem Cultural Center czy tradycyjny market Souq Al Mubarakiya.


Po dodaniu nowych połączeń, Wizz Air Abu Zabi będzie latać w sumie do 34 miejsc w odległości maksymalnie do pięciu godzin lotu z Abu Zabi. Piąty samolot we flocie oznacza, że loty do Kuwejtu i na Malediwy będą odbywać się na pokładzie nowego samolotu typu Airbus A321neo, który zostawia najniższy ślad środowiskowy.

- Ogłoszenie dwóch nowych tras Wizz Air Abu Zabi jest dowodem naszego zaangażowania we wspieranie branży podróżniczej i turystycznej ZEA łącząc stolicę z wieloma popularnymi wakacyjnymi kierunkami w regionie i na całym świecie. Dołączenie piątego Airbusa w październiku wzmocni połączenia z krajami sąsiadującymi w całej Radzie Krajów Zatoki dzięki lotom do Kuwejtu i umożliwi dostęp do lotów na Malediwy - mówi Owain Jones, development officer w Wizz Air.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama