Moraczewski nie jest już prezesem lotniska w Bydgoszczy

Paweł Cybulak - Profil Paweł Cybulak
21 lipca 2022 13:22
1 komentarz
Tomasz Moraczewski nie jest już prezesem Portu Lotniczego Bydgoszcz. Decyzja zapadła podczas środowego (20.07) Walnego Zgromadzenia Wspólników tej spółki.
Reklama

"Zwyczajne Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy Portu Lotniczego Bydgoszcz SA udzieliło absolutorium Prezesowi Zarządu, Tomaszowi Moraczewskiemu oraz Radzie Nadzorczej za 2021 rok potwierdzając prawidłowość sposobu zarządzania Spółką oraz prowadzonych przez władze Lotniska działań operacyjnych" - czytamy w komunikacie opublikowanym przez spółkę Port Lotniczy Bydgoszcz.

Mimo takich decyzji Walnego Zgromadzenia Akcjonariuszy Tomasz Moraczewski przestał być prezesem Portu Lotniczego Bydgoszcz.

- Skończyła się jego kadencja na stanowisku prezesa - mówi Olgierd Sobkowiak, przewodniczący rady nadzorczej PLB. - Decyzja o jej nieprzedłużeniu jest uwarunkowana zapisami w kodeksie spółek prawa handlowego.

W tej sytuacja rada nadzorcza zdecydowała, że pełniącym obowiązki prezesa PLB będzie zasiadający w tym gremium Edward Hartwich.

- To rozwiązanie tymczasowe. Nowy prezes zostanie wyłoniony w konkursie - dodaje Olgierd Sobkowiak.

Edward Hartwich był radnym miejskim Bydgoszczy i radnym województwa kujawsko-pomorskiego (z listy Platformy Obywatelskiej), a także wicemarszałkiem województwa kujawsko-pomorskiego w latach 2007-2014. W radzie nadzorczej spółki Port Lotniczy Bydgoszcz zasiada od 2015 roku. Od 2016 roku jest dyrektorem Wojewódzkiego Szpitala Dziecięcego w Bydgoszczy.

Ostatnie komentarze

tomasz19 2022-07-21 15:11   
tomasz19 - Profil tomasz19
Dawniej nazywało się to nomenklatura i dotyczyło PZPR i przybudówek. Dziś to bardzo zdolny członek PO. Może jutro Prawa i Sprawiedliwości. Kariera marzenie omnipotent, człowiek renesansu, Edward Hartwich. Tu cytat z artykułu: " był radnym miejskim Bydgoszczy i radnym województwa kujawsko-pomorskiego (z listy Platformy Obywatelskiej), a także wicemarszałkiem województwa kujawsko-pomorskiego w latach 2007-2014. W radzie nadzorczej spółki Port Lotniczy Bydgoszcz zasiada od 2015 roku. Od 2016 roku jest dyrektorem Wojewódzkiego Szpitala Dziecięcego w Bydgoszczy." Wybitnych i zdolnych ludzi rodzi nasza ojczyzna..,
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy