W czerwcu Lotnisko Chopina obsłużyło blisko 1,57 miliona pasażerów

Paweł Cybulak - Profil Paweł Cybulak
21 lipca 2022 13:14
W czerwcu Lotnisko Chopina obsłużyło 1 milion 568 tysięcy pasażerów. To jedna czwarta więcej niż w maju i zaledwie 12 proc. mniej niż w czerwcu 2019 r.
Reklama
Statystyki Warszawa (WAW)
 
Liczba podróżnych odprawianych z Lotniska Chopina stabilnie rośnie. Rekordowego dnia - 19 czerwca - z usług lotniska skorzystały 58 394 osoby, zaledwie o 2 009 osób mniej niż tego samego dnia 2019 r. Przewoźnicy operujący z Lotniska Chopina uruchomili w czerwcu trzy nowe kierunki. Polskie Linie Lotnicze LOT zainaugurowały rejsy do Bombaju i Prisztiny. Wizz Air uruchomił połączenie z Kopenhagą dołączając tym samym do dwóch przewoźników już obsługujących tą trasę.

- Te dane potwierdzają, że ruch lotniczy wraca do poziomów notowanych przed pandemią – mówi Anna Dermont, rzecznik prasowy Lotniska Chopina. – Pasażerów przybywa z miesiąca na miesiąc. To dobry prognostyk, świadczący o stabilnej i konsekwentnej odbudowie ruchu lotniczego.


Dobre wyniki przynoszą też statystyki za pierwsze półrocze. W ciągu pierwszych sześciu miesięcy tego roku Lotnisko Chopina obsłużyło 5 milionów 789 tysięcy pasażerów. To więcej, niż przewidywały wcześniejsze prognozy.

Liczba pasażerów odprawionych w pierwszym półroczu to dwie trzecie z tego samego okresu roku 2019, czyli ostatniego roku przed pandemią. Z tej puli ponad 67 proc. to pasażerowie lotów rozkładowych, 13 proc. skorzystało z czarterów, a 19 proc. to klienci linii niskokosztowych.

W ciągu ostatnich 6 miesięcy najwięcej podróżnych przewiozły PLL LOT, Wiz Air i Enter Air. Najpopularniejsze kierunki rozkładowe to Londyn, Paryż i Amsterdam. Najchętniej odwiedzane kurorty wakacyjne to z kolei: Antalya, Hurgada, Marsa Alam. Wszelkie dotychczasowe rekordy pobiły przewozy cargo. W ciągu sześciu miesięcy tego roku przewieziono 49 986 tys. ton ładunków. To o ponad 5 000 ton więcej niż w rekordowym do tej pory roku 2019.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklamadorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy