Condor poleci na Islandię

Szymon Stemski - Profil Szymon Stemski
14 lipca 2022 10:30
Linia Condor ogłosiła uruchomienie nowych połączeń na Islandię. Przewoźnik poleci z Frankfurtu do Akureyri i Egilsstaðir na Islandii. Będą to pierwsze islandzkie rotacje linii Condor w historii. Połączenia ruszą już w maju przyszłego roku.
Reklama

Linia Condor wprowadzi do swojej wakacyjnej siatki połączeń zupełną nowość. Przewoźnik po raz pierwszy pojawi się na Islandii wraz z uruchomieniem bezpośrednich lotów z Frankfurtu do niewielkich miejscowości Akureyri i Egilsstaðir, które cieszą się dużym zainteresowaniem wśród niemieckich miłośników islandzkich eskapad. Połączenia ruszą w maju przyszłego roku i będą wykonywane z częstotliwością jednego rejsu tygodniowo.

- Islandia to jeden z najpopularniejszych kierunków północnych. Cieszymy się, że to właśnie na pokładach naszych samolotów pasażerowie będą mogli udać się na Islandię w celu odkrycia jej malowniczych i surowych krajobrazów. Oba połączenia przyciągną również liczne biura podróży, które specjalizują się w organizacji islandzkich wycieczek - powiedział Ralf Teckentrup, CEO linii Condor.


Obecnie Akureyri i Egilsstaðir są dostępne jedynie w ramach krajowych połączeń lotniczych i autobusowych na Islandii. Miasteczka słyną z przepięknych widoków, wodospadów i fiordów. Są obowiązkowym przystankiem objazdowych wycieczek po całej wyspie.

- Lotniska w Akureyri i Egilsstaðir są świetnie przygotowane do obsługi zagranicznych podróżnych. Uruchomienie obu połączeń z Frankfurtu umożliwi niemieckim pasażerom odkrycie uroków Islandii z nieoczywistej perspektywy - dodał Sigríður Dögg Guðmundsdóttir, dyrektor organizacji Visit Iceland.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama