LOT tnie siatkę połączeń

Szymon Stemski - Profil Szymon Stemski
11 lipca 2022 11:05
Chaos na europejskich lotniskach wpłynął również na działalność Polskich Linii Lotniczych LOT. Przewoźnik przekazał, że w związku z niepewną sytuacją w lotnictwie podjął decyzję o anulowaniu niektórych rotacji oraz dostosowaniu pozostałych połączeń.
Reklama
Polskie Linie Lotnicze LOT dostosują swoją wakacyjną siatkę połączeń do obecnej sytuacji w lotnictwie. Braki kadrowe oraz wzrost kosztów operacyjnych sprawił, że zamiast cieszyć się pierwszymi wakacjami bez koronawirusa, branża lotnicza szuka sposobów na ograniczenie negatywnych skutków chaosu na europejskim niebie. Choć sytuacja na Lotnisku Chopina w Warszawie nie wygląda najgorzej, chaos na kluczowych lotniskach w Unii Europejskiej zmusił LOT do rezygnacji z obsługi niektórych rotacji oraz optymalizacji swojej siatki połączeń w celu minimalizacji ryzyka operacyjnego.


W konsekwencji, w szczycie sezonu letniego Polskie Linie Lotnicze LOT anulują wybrane połączenia tzw. "nocujące" (z nocnym postojem poza bazą) do holenderskiego Amsterdamu, niemieckiego Hamburga, szwedzkiego Goteborga i rodzimego Lublina. Co więcej, część rotacji nocujących do Koszyc i Ostrawy zostanie zamienionych na połączenia dzienne. Podobny los spotka trasę z Krakowa do Tel Awiwu. Ponadto, zmniejszeniu ulegnie częstotliwość rejsów do Bejrutu. Zamiast dotychczasowych pięciu rotacji tygodniowo, LOT będzie latał do Libanu dwukrotnie bądź trzykrotnie w ciągu tygodnia.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy