EVA Air poleci z Tajpej do Mediolanu i Monachium

Szymon Stemski - Profil Szymon Stemski
06 lipca 2022 09:55
Linia EVA Air zapowiedziała uruchomienie dwóch nowych połączeń na kontynent europejski. To pierwsze takie ogłoszenie europejskich nowości od ponad dwudziestu pięciu lat. Tajwański przewoźnik poleci z Tajpej do Mediolanu i Monachium.
Reklama

Linia EVA Air już wkrótce poleci z Tajpej do Mediolanu i Monachium. Trasa do Włoch zostanie zainaugurowana 25 października 2022 roku i będzie realizowana dwukrotnie w ciągu tygodnia, a rotacja do Bawarii zostanie rozpoczęta 3 listopada 2022 roku z czterema rotacjami tygodniowo. Wraz z dodaniem dwóch europejskich połączeń do Mediolanu i Monachium, tajwański przewoźnik będzie dysponował najbogatszym rozkładem lotów na trasach z Tajwanu do Europy. Dotychczas, linia EVA Air była obecna w Londynie, Amsterdamie (w obu przypadkach połączenia operują z międzylądowaniem w Bangkoku), Paryżu i Wiedniu.


Przewoźnik chciał uruchomić trasę do Mediolanu już w 2020 roku, lecz pandemia koronawirusa wraz z surowymi obostrzeniami skutecznie zmusiła linię do odroczenia inauguracji w czasie. Obecna sytuacja pandemiczna jest na tyle korzystna, że włączenie rotacji do siatki połączeń znów okazało się możliwe. Zapowiedź otwarcia europejskich tras do Mediolanu i Monachium jest pierwszym takim ogłoszeniem przewoźnika od ponad dwudziestu pięciu lat.

Podróżni z Mediolanu i Monachium będą lądować na Tajwanie o poranku (najpóźniej o godzinie 7:55), co sprawi, że pasażerowie linii EVA Air zyskają dostęp do bogatej siatki połączeń przesiadkowych. W ten sposób tajwański przewoźnik ma zachęcić europejskich klientów do przesiadki w Tajpej i dalszego kontynuowania podróży lotniczej po Azji.

Oba połączenia będą realizowane samolotami Boeing 777-300ER. Linia EVA Air posiada w swojej flocie 34 egzemplarze tego samolotu. To przeszło jedna trzecia wszystkich maszyn, którymi dysponuje tajwański przewoźnik. Ponadto, linia EVA Air dysponuje maszynami Boeing 787-9 Dreamliner, Boeing 787-10 Dreamliner, Airbus A330-300, Airbus A330-200, Airbus A321-200, ATR 72-600 oraz Boeing 777 Freighter.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama