Deutsche Bahn partnerem Star Alliance

Szymon Stemski - Profil Szymon Stemski
06 lipca 2022 09:05
Deutsche Bahn będzie pierwszym podmiotem niezwiązanym z branżą lotniczą, współpracującym w ramach Star Alliance. Partnerstwo ma być świadectwem rozwoju lotnictwa w kierunku zrównoważonego rozwoju. Dołączenie DB do Star Alliance pozwoli pasażerom na podróż łączoną, kolejową i lotniczą.
Reklama

1 sierpnia 2022 roku spółka Deutsche Bahn, czyli niemieckie przedsiębiorstwo kolejowe, zostanie członkiem sojuszu lotniczego Star Alliance. Będzie to pierwsze członkostwo podmiotu niezwiązanego z branżą lotniczą w ramach najnowszej strategii Star Alliance opartej na partnerstwie z koleją, komunikacja autobusową i żeglugą morską. W ten sposób pasażerowie uzyskają możliwość rozpoczęcia wyjazdu w dowolnym miejscu i przy wykorzystaniu dowolnego, zbiorowego środka transportu z okazją do późniejszej, bezproblemowej przesiadki na lotnisku.

- Z Freiburga do Singapuru na jednym bilecie. Tak wygląda przyszłość transportu ekologicznego. Współpraca Deutsche Bahn ze Star Alliance wzbogaci możliwości przesiadkowe niemieckich turystów. To również kontynuacja wieloletniej praktyki linii Lufthansa, która każdego roku przekształca coraz więcej krajowych połączeń krótkodystansowych w komfortowe i przyjazne środowisku połączenia kolejowe - powiedział Michael Peterson, członek zarządu organizacji "Long-Distance Passenger Transport".


Dołączenie Deutsche Bahn do Star Alliance jest rozwinięciem programu Lufthansa Express Rail. Przewoźnik od ponad dwudziestu lat umożliwia łączoną rezerwację na połączenia kolejowe i lotnicze. W ramach partnerstwa ze Star Alliance, dwudziestu sześciu przewoźników zrzeszonych w sojuszu będzie mogło korzystać z bogatej siatki połączeń kolejowych oferowanych przez Deutsche Bahn.

- Współpraca lotnictwa z koleją było dotychczas czymś niespotykanym. Jesteśmy światowym pionierem w przemyślanym łączeniu różnych środków transportu zbiorowego. W ten sposób podróżni zyskują kolejne możliwości podróżowania w zgodzie ze środowiskiem - dodał Harry Hohmeister, członek zarządu Deutsche Lufthansa AG.

Klienci Star Alliance otrzymają możliwość transportu na jednym bilecie, włącznie z rezerwacją miejsc. Ponadto, podróżni uzyskają dostęp do zróżnicowanej godzinowo i cenowo siatki Deutsche Bahn, realizowanej nowoczesnymi składami ICE.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama