Airbus zwiększa obecność w Polsce poprzez spółkę NavBlue

Paweł Cybulak - Profil Paweł Cybulak
05 lipca 2022 07:54
NavBlue, spółka Airbusa działająca w obszarze operacji lotniczych i zarządzania ruchem lotniczym, wprowadza operacje lotnicze w erę cyfrową
Reklama

NavBlue to spółka Airbus Services, w całości należąca do Airbusa, oferująca produkty oraz usługi z obszaru operacji lotniczych i zarządzania ruchem lotniczym dla linii lotniczych, lotnisk i dostawców usług nawigacji lotniczej. Spółka łączy doświadczenie producenta samolotów ze swoim know-how w zakresie operacji lotniczych i elastycznym rozwojem, aby dostarczać produkty i usługi, których celami są zwiększenie wydajności operacyjnej, optymalizacja zasobów i zwiększenie produktywności – dla bezpiecznego i zrównoważonego lotnictwa. Firma obsługuje sektor cywilny i wojskowy, na ziemi i na pokładzie każdego typu samolotu. Ponad 500 klientów już polega na NavBlue ze względu na najnowocześniejsze zintegrowane rozwiązania dla wszystkich typów samolotów i wszystkich wymagań związanych z operacjami lotniczymi:
  • Lot i nawigacja: systemy asystentów elektronicznych dla pilotów
  • Planowanie i kontrola: produktywność dzięki automatyzacji i integracji
  • Analizy i optymalizacja: wydajność i zrównoważony rozwój operacji w powietrzu
  • Zarządzanie ryzykiem: wykraczając poza standardy zgodności z wymogami bezpieczeństwa i wydajności
  • Dostawa danych lotniczych: zwiększenie świadomości sytuacyjnej i zapewnienie bezpieczeństwa lotów
NavBlue świadczy również usługi konsultingowe, dzięki zespołowi ekspertów z wielu dziedzin: uruchomiania linii lotniczych, unowocześniania modeli operacyjnych, wsparcia w wykorzystaniu samolotów, efektywności paliwowej i lotniczej, eksploatacji i szkoleń linii lotniczych, oceny organizacji przestrzeni powietrznej i lotnisk.


Ponadto firma oferuje usługi szkoleniowe, łącząc zajęcia e-learningowych i spotkania z instruktorami, w następujących dziedzinach: inżynieria oświetlenia, dyspozytornia lotnicza, zarządzanie bezpieczeństwem, efektywność paliwowa i lotnicza, audyt wewnętrzny. Siedziba spółki znajduje się w Tuluzie we Francji. Na całym świecie firma zatrudnia 465 pracowników reprezentujących ponad 30 narodowości. NavBlue ma biura w Kanadzie, Francji, Singapurze, Szwecji, Tajlandii, Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych oraz przedstawicielstwa w kilku innych krajach na całym świecie.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama