UIA już lata dla Itaki

4 lipca 2022 10:30
Spontaniczna współpraca Itaki z Ukraine International Airlines z pewnością uratowała niejeden wypoczynek. Przewoźnik przekazał do dyspozycji biura samolot Boeing 737-900 o znakach rejestracyjnych UR-PSL. Maszyna trafiła do Katowic.
Reklama
W ostatnich dniach czerwca (25.06), czyli u progu szczytu sezonu wakacyjnego, Itaka poinformowała o konieczności przeorganizowania swojej siatki połączeń czarterowych w związku z niewywiązaniem się jednego z przewoźników lotniczych z zawartych umów. W konsekwencji nieudanego partnerstwa z linią Aeroitalia, biuro zostało zmuszone do odwołania niektórych rotacji i zmniejszenia częstotliwości innych połączeń. Nie minął tydzień, a Itaka znalazła wiarygodnego partnera w celu uzupełnienia luk w skrupulatnie rozplanowanym rozkładzie lotów.


Biuro nawiązało współpracę z linią Ukraine International Airlines, która zaowocowała zbazowaniem jednego samolotu Boeing 737-900 w Katowicach. Maszyna o znakach rejestracyjnych UR-PSL trafiła do Pyrzowic 30 czerwca 2022 roku i od razu została zatrudniona do realizacji kluczowych połączeń czarterowych na rzecz Itaki.

- Dzięki podpisanej umowie, mogliśmy nie tylko przeorganizować siatkę połączeń, ale mamy jeszcze możliwość wprowadzenia dodatkowych rejsów, co jest niezmiennie istotne w świetle lawinowo rosnącego popytu na wyloty w głównym sezonie. Poza wymierną korzyścią, jaką jest zapewnienie naszym klientom komfortowych i bezpiecznych przelotów, jest jeszcze jeden aspekt nawiązanej współpracy. W tym trudnym bowiem okresie dla Ukrainy udało się nam wspólnie, w trybie pilnym wypracować i podpisać korzystną dla obu stron umowę, co jest najlepszym przykładem, że polskie i ukraińskie firmy mogą ze sobą współpracować i wzajemnie sobie pomagać - powiedział Piotr Henicz, wiceprezes biura Itaka.


Samolot Boeing 737-900 o znakach rejestracyjnych UR-PSL opuścił linię produkcyjną amerykańskiego producenta w 2009 roku. Początkowo maszyna służyła w malowaniu tureckiej linii Sky Airlines, lecz po zaledwie czterech latach trafiła do linii Ukraine International Airlines. Po rosyjskiej inwazji na Ukrainę, samolot Boeing 737-900 został bezpiecznie ewakuowany do Mołdawii, a następnie do Hiszpanii.

W pierwszych dniach operowania dla Itaki, samolot linii Ukraine International Airlines zdążył już odwiedzić m.in. Monastyr w Tunezji, Tiranę w Albanii oraz Malagę w Hiszpanii.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy