Lufthansa: Airbus A380 trafi do Monachium

Szymon Stemski - Profil Szymon Stemski
30 czerwca 2022 10:10
Linia Lufthansa zapowiedziała powrót samolotów Airbus A380. Największy samolot pasażerski na świecie wróci do Niemiec w 2023 roku po dwóch latach magazynowania w Hiszpanii i Francji. Flota ma trafić do Monachium i realizować kluczowe połączenia przewoźnika.
Reklama

W dobie pandemii COVID-19 linia Lufthansa, podobnie jak inne linie lotnicze, umieściła całą flotę samolotów Airbus A380 na lotniczych cmentarzyskach w Hiszpanii i Francji. Przewoźnik planował w ten sposób przyspieszyć przejście maszyn Airbus A380 na przedwczesną emeryturę. Wbrew wcześniejszym zapowiedziom, linia Lufthansa zadeklarowała jednak chęć przywrócenia samolotów Airbus A380 do czynnych operacji lotniczych. Do Niemiec miało ponownie trafić osiem z czternastu maszyn w malowaniu niemieckiego przewoźnika.


Carsten Spohr, CEO linii Lufthansa, potwierdził, że flota samolotów Airbus A380 ponownie wzbije się w powietrze w 2023 roku. W pierwszej kolejności około pięć maszyn zostanie "wskrzeszonych". Wszystkie trafią do Monachium, gdzie wzmocnią oferowanie na kluczowych połączeniach międzykontynentalnych.

Wciąż nie wiadomo, na jakich trasach polecą przywrócone egzemplarze maszyn Airbus A380 linii Lufthansa. W przeszłości przewoźnik zatrudniał największy samolot pasażerski na świecie na rotacjach z Monachium do Pekinu, Miami, Los Angeles, San Francisco, Hong Kongu i Szanghaju.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama