Silk Way West Airlines zamówiły dwa frachtowce A350F

Paweł Cybulak - Profil Paweł Cybulak
29 czerwca 2022 08:02
Silk Way West Airlines, przewoźnik z siedzibą w Baku w Azerbejdżanie, podpisał umowę na zakup dwóch samolotów A350F.
Reklama

To pierwsze zamówienie na ten typ maszyny z regionu Morza Kaspijskiego. Nabycie najbardziej wydajnych i zrównoważonych samolotów towarowych dostępnych na rynku ma umożliwić firmie modernizację i rozwój posiadanej floty frachtowców.

- Cieszymy się, że możemy podpisać pierwszą, ale na pewno nie ostatnią umowę z Airbusem. Zapoczątkowujemy w ten sposób bardzo owocne partnerstwo na rzecz rozwoju. Dzisiaj nasi goście byli świadkami ważnego momentu w historii Silk Way West Airlines. Jestem przekonany o sukcesie, jaki przyniesie nam zakup nowych samolotów. Podpisanie kontraktu rozpoczyna nowy etap w rozwoju firmy. Dzięki niemu umocnimy pozycję firmy na światowym rynku frachtu lotniczego w ciągu najbliższych 15-20 lat - powiedział Wolfgang Meier, prezes Silk Way West Airlines.

- Witamy Silk Way West Airlines w gronie klientów Airbusa. Samolot A350F zmienia zasady obowiązujące na rynku transportu cargo pod względem wydajności i zrównoważonego rozwoju. Liczymy na to, że wkrótce pokaże pełnię walorów ekonomicznych i proekologicznych, wyróżniających go na tle samolotów starszej generacji - powiedział Christian Scherer, dyrektor handlowy Airbusa i szef Airbus International.

A350F wywodzi się z konstrukcji najnowocześniejszego samolotu szerokokadłubowego dalekiego zasięgu - A350. Posiada duże drzwi ładunkowe na głównym pokładzie, a długość i pojemność jego kadłuba zostały zoptymalizowane pod kątem standardowych palet i kontenerów, stosowanych w branży. Ponad 70% płatowca A350F powstaje z zaawansowanych materiałów, co skutkuje lżejszą o 30 ton masą startową i co najmniej o 20% niższym zużyciem paliwa oraz emisją gazów cieplarnianych w porównaniu z najbliższym konkurentem. A350F będzie napędzany nowymi, oszczędnymi silnikami Rolls-Royce Trent XWB-97. Dzięki ładowności 109 ton (o 3 t ładowności / 11% objętości więcej niż konkurencyjna maszyna) może obsłużyć wszystkie rynki cargo, wożąc przesyłki ekspresowe, drobnicowe, specjalne. A350F spełnia zaostrzone normy emisji CO₂ ICAO, które wkrótce wejdą w życie.

Od wprowadzenia do sprzedaży w 2021 roku Airbus otrzymał od sześciu klientów zamówienia oraz zobowiązania na 31 maszyn A350F.

Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama