Lufthansa przywróci flotę samolotów Airbus A380

Szymon Stemski - Profil Szymon Stemski
28 czerwca 2022 09:05
Lufthansa poinformowała, że przywróci do czynnych operacji lotniczych flotę samolotów Airbus A380. Do Frankfurtu i Monachium wróci przynajmniej osiem maszyn. W okresie pandemii Lufthansa zapewniała, że program Airbus A380 nie ma już przyszłości.
Reklama

Pandemia COVID-19 zmieniła postrzeganie programu Airbus A380. Wielu przewoźników wprost zadeklarowało, że w obliczu globalnej epidemii nie widzi szans dla powrotu podniebnych gigantów w przestworza. Przeważająca większość wyprodukowanych samolotów Airbus A380 została odesłana na pustynne, odległe cmentarzyska lotnicze. Część z nich miała już tam pozostać do momentu rozebrania na części bądź sprzedania. Taki los spotkał maszyny Airbus A380 w malowaniu linii Lufthansa. W okresie pandemii COVID-19 przewoźnik stanowczo zapewnił, że program Airbus A380 nie ma już przyszłości, a na pewno nie na niemieckich lotniskach.

Kto by pomyślał, że w niespełna dwa lata po tak jednoznacznej deklaracji, Lufthansa z zadowoleniem ogłosiła powrót samolotów Airbus A380 do Frankfurtu i Monachium. Przewoźnik wycofał się ze swoich niedawnych słów i obiecał, że największy samolot pasażerski na świecie w barwach linii Lufthansa wzbije się w powietrze najpóźniej w przyszłym roku.- Lato w 2023 roku będzie wyjątkowe - znów przywitamy pasażerów na pokładach samolotów Airbus A380. Decyzję o reaktywacji programu Airbus A380 podjęliśmy po długim zastanowieniu i po oszacowaniu jego rentowności. Ruch pasażerski wrócił do dawnych poziomów, przechodząc najśmielsze oczekiwania ekspertów. Poza powrotem samolotów Airbus A380, wciąż będziemy modernizować flotę poprzez wprowadzenie pięćdziesięciu nowych samolotów Airbus A350, Boeing 787 oraz Boeing 777-9 tylko w najbliższych trzech latach - przekazał niemiecki przewoźnik w komunikacie.

Na początku epidemii COVID-19 Lufthansa zdeponowała czternaście swoich maszyn Airbus A380 na dwóch europejskich lotniskach w Hiszpanii i Francji. Przewoźnik umieścił swoją flotę samolotów Airbus A380 w Teruel i Tarbes na zasadzie długoterminowego przechowania. Oznacza to, że statki pozostawały przez ostatnie miesiące w zupełnym uśpieniu, a co za tym idzie przywrócenie ich do czynnych operacji lotniczych zajmie sporo czasu. Do Frankfurtu i Monachium wróci przynajmniej osiem samolotów. Reszta została już sprzedana zainteresowanym podmiotom.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama