Qantas poleciał do Rzymu

Szymon Stemski - Profil Szymon Stemski
27 czerwca 2022 09:36
Kilka dni temu (22.06) australijska linia Qantas formalnie zainaugurowała bezpośrednią rotację z Perth do Rzymu. Trasa, która jest realizowana samolotami Boeing 787-9 Dreamliner, jest pierwszą rotacją linii Qantas z Antypodów na kontynent europejski.
Reklama
22 czerwca 2022 roku z pewnością zapisze się na kartach historii lotnictwa. Wówczas samolot Boeing 787-9 Dreamliner linii Qantas po raz pierwszy po wielu latach nieobecności opuścił Australię, udając się w bezpośrednią podróż lotniczą do kontynentalnej części Europy. Maszyna o znakach rejestracyjnych VH-ZNF wzbiła się w powietrze w ramach rotacji QF5 o godzinie 22:34 i wylądowała na rzymskim lotnisku Fiumicino o godzinie 6:19 następnego dnia. Przelot potrwał 15 godzin i 45 minut. W drogę powrotną QF6 samolot linii Qantas udał się po kilkugodzinnym postoju we Włoszech.


Trasa QF5 oraz QF6 realizowana jest według rozkładu SYD-PER-FCO-PER-SYD. Oznacza to, że samolot Boeing 787-9 Dreamliner rozpoczyna swoją wielogodzinną wyprawę już w Sydney. Następnie, po blisku pięciu godzinach spędzonych w powietrzu maszyna ląduje w Perth, aby stamtąd odlecieć bezpośrednio w kierunku Rzymu. Połączenie wykonywane jest z częstotliwością trzech rejsów w tygodniu.

- Australia Zachodnia jest przepełniona włoską mniejszością i kulturą. Bezpośrednia trasa z Perth do Rzymu to nie tylko połączenie turystyczne, z którego będą zachwyceni podróżni z obu krajów, ale również ważna rotacja migracyjna - powiedział Mark McGowan, premier Australii Zachodniej.

Trasa z Australii do Włoch wraca do rozkładu australijskiego przewoźnika po blisko dwudziestu latach rozłąki. Obecna regeneracja międzynarodowego ruchu pasażerskiego pozwoliła linii Qantas na wznowienie tego atrakcyjnego połączenia, którego realizacja została ostatecznie wstrzymana w 2003 roku w związku z wybuchem pandemii SARS.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy