Gdańsk: Pirs zachodni terminalu T2 gotowy na przyjęcie pasażerów

Paweł Cybulak - Profil Paweł Cybulak
23 czerwca 2022 11:11
1 komentarz
Pirs zachodni Terminalu T2 Portu Lotniczego Gdańsk jest już gotowy na przyjęcie pasażerów. Dziś (23.06) otwarcie terminalu.
Reklama

Zakończyła się trwająca niespełna 3 lata rozbudowa terminalu na Porcie Lotniczym w Gdańsku. Dzięki tej inwestycji pasażerowie oraz gdańskie lotnisko zyskają prawie 16 tysięcy metrów kwadratowych nowej powierzchni, dotychczas było to 45 tysięcy metrów kwadratowych.

Kończy się kolejny wielki etap inwestycyjny na naszym lotnisku. Za nami trudny czas dla branży lotniczej. W Porcie Lotniczym Gdańsk wykorzystaliśmy jednak pandemię koronawirusa, by dokonać skoku rozwojowego, który pozycjonuje nas w czołówce i daleko przed konkurencją. Podjęliśmy śmiałą decyzję i zrealizowaliśmy inwestycję, mimo kryzysu w lotnictwie i strat, które ponosiły firmy w naszej branży. Z perspektywy czasu, sytuacji na rynku inwestycyjnym i budowlanym, wzrostu cen i galopującej inflacji, budowa pirsu została wykonana na dobrych warunkach i za dobrą cenę – mówił Tomasz Kloskowski, prezes Portu Lotniczego Gdańsk im. Lecha Wałęsy.


Dzięki pirsowi, obsługa pasażerów będzie teraz szybsza, sprawniejsza i prowadzona w doskonałych warunkach.

Oddajemy pasażerom nową, komfortową przestrzeń, dzięki której ich obsługa będzie szybsza, sprawniejsza i prowadzona w doskonałych warunkach. Większy terminal pasażerski to dobra wiadomość szczególnie dla latających do krajów spoza strefy Schengen, takich jak Wielka Brytania, Irlandia czy Gruzja oraz do wakacyjnych miejsc w Turcji, Egipcie, a niedługo także w Meksyku, Dominikanie i Tajlandii oraz na Zanzibarze i Kubie. Podróżujący do tych miejsc będą obsługiwani w nowym pirsie. Port Lotniczy Gdańsk wkracza na wyższy poziom obsługi i mamy nadzieję, że odczują to nasi goście. To szczególnie ważne w przededniu sezonu wakacyjnego, który, mamy nadzieję, będzie dla nas bardzo pracowity, dzięki ciągle zwiększającej się liczbie pasażerów - dodał.

Na parterze pirsu znajduje się część przylotowa, a na piętrze strefa odlotów. Specyfiką działania i zarządzania nowego obiektu będzie możliwość dostosowania punktów wyjść do samolotów do bieżących potrzeb, poprzez zwiększanie lub zmniejszanie odpowiednio strefy obsługi Schengen i non-Schengen.
Reklama

Ostatnie komentarze

lysypiotr76 2022-06-26 19:51   
lysypiotr76 - Profil lysypiotr76
Gdańskie lotnisko nie przespało trudnego czasu pandemii. A tymczasem w Krakowie ...............cisza :)
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama