Qatar Airways zmieni siatkę połączeń na MŚ

Szymon Stemski - Profil Szymon Stemski
23 czerwca 2022 09:45
Linia Qatar Airways spodziewa się napływu milionów kibiców z całego świata w okresie piłkarskich mistrzostw świata. W związku z koniecznością rozładowania intensywnego ruchu pasażerskiego, przewoźnik zdecydował się na wprowadzenie znaczących zmian w swoim rozkładzie lotów.
Reklama

Organizacja piłkarskich mistrzostw świata w niewielkim Katarze będzie nie lada wyzwaniem logistycznym dla organizatorów. Turniej, który odbędzie się na przełomie ostatnich dwóch miesięcy bieżącego roku, z pewnością przyciągnie na stołeczne lotnisko w Dosze tłum turystów i kibiców z całego świata. W trosce o rzetelną obsługę milionów fanów piłkarskiego święta, linia Qatar Airways podjęła decyzję o wprowadzeniu zdecydowanych zmian w swojej siatce połączeń.


Przewoźnik przekazał, że w okresie trwania rozgrywek będzie musiał tymczasowo wycofać się z obsługi wielu tras w celu skoncentrowania się na połączeniach obejmujących państwa, które będą reprezentowane podczas mistrzostw świata. Oznacza to, że pod koniec trwającego roku będzie można spodziewać się dodatkowych rotacji linii Qatar Airways m.in. do Polski.

- Nie ma innej opcji. Zabraknie nas w wielu miastach, w innych będziemy gościć rzadziej, lecz to jedyna droga do satysfakcjonującej obsługi odwiedzających nas kibiców - powiedział Akbar Al Baker, CEO linii Qatar Airways.

Turniej w Katarze rozpocznie się 21 listopada 2022 roku i potrwa do 18 grudnia 2022 roku. W rozgrywkach wezmą udział reprezentanci trzydziestu dwóch państw, w tym Polski. Podopieczni Czesława Michniewicza zmierzą się w fazie grupowej z Argentyną, Meksykiem i Arabią Saudyjską.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama