Wizz Air poleci do Arabii Saudyjskiej

Szymon Stemski - Profil Szymon Stemski
23 czerwca 2022 09:05
1 komentarz
Linia Wizz Air ogłosiła, że już niebawem uruchomi zupełnie nowe połączenia z Unii Europejskiej i Zjednoczonych Emiratów Arabskich do Królestwa Arabii Saudyjskiej. Przewoźnik poleci z Rzymu, Wiednia i Abu Zabi do Ad-Dammamu nad Zatoką Perską.
Reklama

Linia Wizz Air poleci z Rzymu, Wiednia i Abu Zabi do Ad-Dammamu, czyli jednego z najważniejszych kurortów saudyjskich nad Zatoką Perską. Zapowiedziane połączenia do Królestwa Arabii Saudyjskiej mają być dopiero początkiem wieloletniego partnerstwa węgierskiego przewoźnika z Saudyjczykami, które w niedalekiej przyszłości zaowocuje kolejnymi bezpośrednimi rotacjami. W ten sposób linia Wizz Air przyczyni się do promocji i wzrostu popularności całego regionu.

Linia Wizz Air dostrzega w połączeniach z Rzymu, Wiednia i Abu Zabi do Ad-Dammamu szansę dla saudyjskich obywateli do odkrycia uroków Unii Europejskiej i Zjednoczonych Emiratów Arabskich w niespotykanie niskich cenach i w nad wyraz komfortowych warunkach.


W ubiegłym miesiącu węgierski przewoźnik nawiązał współpracę z Ministerstwem Inwestycji Królestwa Arabii Saudyjskiej na wniosek Ministerstwa Turystki. Celem partnerstwa jest rozwój saudyjskiego sektora turystycznego, którego potencjał wciąż nie jest optymalnie wykorzystywany. Połączenia linii Wizz Air mają przyciągnąć do Arabii Saudyjskiej wielu turystów z całego świata, napędzając wzrost przychodów z turystyki.

- Naszym nadrzędnym celem jest łączenie ludzi, kultur i regionów. Arabia Saudyjska jest niezwykle ekscytującym rynkiem, który daje nam wiele możliwości rozwoju. Regularne połączenia do Ad-Dammamu będą wyjątkową okazją dla europejskich i emirackich turystów do odbycia upragnionej podróży do Arabii Saudyjskiej. Wraz z otwarciem kilku tras do Ad-Dammanu napisaliśmy pierwszy rozdział nowej historii saudyjskiej turystyki, która będzie opierała się na połączeniach niskokosztowych - powiedział Robert Carey, prezydent linii Wizz Air.

Trasa z Rzymu zostanie zainaugurowana już 28 września 2022 roku i będzie realizowana dwukrotnie w ciągu tygodnia, w środę oraz niedzielę. Dwa dni później, 30 września 2022 roku, pierwsi podróżni odlecą w kierunku Ad-Dammamu z Wiednia. Ci, również będą mieli do wyboru dwie rotacje tygodniowo, w poniedziałek i piątek. Z nieznacznym opóźnieniem, ponieważ dopiero 1 listopada 2022 roku, linia Wizz Air poleci do Ad-Dammamu z Abu Zabi. Uruchomienie kolejnych rotacji do Arabii Saudyjskiej jest tylko kwestią czasu.
Reklama

Ostatnie komentarze

wojtek 2022-06-23 11:24   
wojtek - Profil wojtek
"...i w nad wyraz komfortowych warunkach... " OMG, mają poczucie humoru, dawno nikt mnie tak nie rozbawił :)
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama