Lufthansa odwoła blisko 1000 lotów

Szymon Stemski - Profil Szymon Stemski
22 czerwca 2022 10:30
Lufthansa dokona drastycznego cięcia w swoim oferowaniu. Ze względu na brak pracowników oraz chaos na europejskich lotniskach niemiecki przewoźnik postanowił odwołać nawet tysiąc rejsów, które miały zostać zrealizowane w lipcu br.
Reklama

Sytuacja w Europie pod kątem zatłoczenia lotnisk z dnia na dzień staje się coraz gorsza. Każdego dnia europejskie lotniska i linie lotnicze zmuszone są odwoływać bądź znacząco opóźniać w ostatniej chwili dziesiątki połączeń, które nie mogą zostać bezpiecznie zrealizowane ze względu na tłum i chaos. Lotnictwo mierzy się z niespotykaną wcześniej falą braków kadrowych, która zrodziła się w okresie pandemii koronawirusa. Wówczas branża podjęła drastyczną decyzję o zwolnieniu większości swoich pracowników. Nikt nie zakładał, że ruch pasażerski szybko się odrodzi, a znacznie ograniczony personel nie będzie w stanie poradzić sobie z masowym napływem turystów.


Lufthansa przekazała, że trwający chaos na europejskich lotniskach oraz brak swoich pracowników, przyczynią się do odwołania blisko tysiąca rejsów, których realizacja była zaplanowana na lipiec br., czyli szczyt sezonu letniego. Przewoźnik miał już zredukować swoją lipcową siatkę połączeń z Frankfurtu i Monachium o przeszło 900 rotacji krajowych i europejskich. Niewykluczone, że w kolejnych dniach odwołanych rejsów przybędzie. Póki co, obejmują one przede wszystkim połączenia weekendowe.

Podobną decyzję będzie musiała podjąć linia Eurowings, czyli spółka należąca do Lufthansa Group. Cięcia w oferowaniu niemieckich przewoźników mają przyczynić się do stabilizacji sytuacji w lotnictwie i odciążenia pracowników.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama