Emirates poleci codziennie do Meksyku przez Barcelonę

Szymon Stemski - Profil Szymon Stemski
22 czerwca 2022 10:00
Linia Emirates już niedługo zwiększy częstotliwość rejsów z Dubaju do Mexico City z międzylądowaniem w Barcelonie do jednej rotacji dziennie. Realizacja tego popularnego wśród podróżników połączenia jest możliwa dzięki tzw. piątej wolności lotniczej.
Reklama

Już 23 czerwca 2022 roku linia Emirates doda dodatkową rotację na trasie z Dubaju do Mexico City z międzylądowaniem w Barcelonie. W ten sposób połączenie będzie realizowane raz dziennie, co z pewnością zadowoli międzynarodowych pasażerów, którzy zyskają m.in. nowe możliwości przesiadkowe. Dotychczas rotacja była wykonywana sześciokrotnie w ciągu tygodnia.


Lot EK255 będzie opuszczał Zjednoczone Emiraty Arabskie o 3:25 i lądował w Barcelonie o godzinę 8:35. Po ponad dwugodzinnym postoju nad Morzem Śródziemnym, turyści będą startować w kierunku Meksyku o godzinie 10:50, aby zakończyć ponadprzeciętnie długą podróż lotniczą o godzinie 16:05. W drogę powrotną EK256 samolot emirackiego przewoźnika uda się o godzinie 19:40 i o godzinie 13:45 następnego dnia wyląduje w Hiszpanii. Start ostatniego odcinka rotacji zaplanowano na godzinę 15:30, a lądowanie w Dubaju przewidziano na chwilę po północy kolejnego dnia. Trasa z Dubaju do Mexico City przez Barcelonę będzie realizowana maszynami Boeing 777-200LR, które wyposażone są w 302 miejsca dla pasażerów

Piąta wolność lotnicza, dzięki której linia Emirates może bezproblemowo operować na odcinkach poza Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi, została zdefiniowana już w 1944 roku podczas Konwencji Chicagowskiej. To prawo do przelotu pomiędzy dwoma obcymi krajami podczas lotu zaczynającego lub kończącego się we własnym państwie.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama