LOT odebrał siódmą maszynę Embraer 190

Szymon Stemski - Profil Szymon Stemski
17 czerwca 2022 10:05
W ostatnich trzech miesiącach do Polskich Linii Lotniczych LOT trafiły trzy samoloty Embraer 190. Najnowszy z nich, egzemplarz o znakach rejestracyjnych SP-LMH, dotarł do Polski w ubiegłym tygodniu. 10 czerwca 2022 roku maszyna wykonała pierwszy rejs komercyjny dla LOT-u.
Reklama

W zeszłym tygodniu Polskie Linie Lotnicze LOT pozyskały kolejną maszynę Embraer 190. To już siódma maszyna Embraer 190 oraz czterdziesty samolot spod szyldu brazylijskiego producenta, którym dysponuje polski przewoźnik. Samolot o znakach rejestracyjnych SP-LMH trafił na Lotnisko Chopina w Warszawie 8 czerwca 2022 roku, a trasa przebazowania składała się z przystanków w Bydgoszczy (gdzie maszyna stacjonowała w ostatnich miesiącach) i Oslo.


Najnowszy nabytek LOT-u dotarł do Polski w ramach współpracy przewoźnika z leasingodawcą, norweską firmą Nordic Aviation Capital. Samolot o numerze produkcyjnym MSN19000537 opuścił linię produkcyjną w 2012 roku, zasilając flotę linii Air Astana. W 2019 roku maszyna została wycofana ze służby i trafiła pod opiekę Nordic Aviation Capital, aby teraz wzbogacić flotę Polskich Linii Lotniczych LOT.

Samolot SP-LMH, choć wciąż bez barw polskiego przewoźnika, zdążył już wykonać szereg rotacji komercyjnych. 10 czerwca 2022 roku maszyna Embraer 190 wykonała pierwszą rotację do Wiednia w Austrii. W ciągu tygodnia samolot zdążył pojawić się już na najważniejszych trasach krajowych i zagranicznych Polskich Linii Lotniczych LOT.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama