Modlin wygrał w sądzie z PPL

Szymon Stemski - Profil Szymon Stemski
9 czerwca 2022 14:38
Lotnisko w Modlinie wygrało batalię sądową z Przedsiębiorstwem Państwowym "Porty Lotnicze". Sąd Okręgowy w Warszawie całkowicie oddalił powództwo w zakresie unieważnienia uchwał Zgromadzenia Wspólników MPL Modlin dotyczących wsparcia finansowego spółki.
Reklama
Przedsiębiorstwo Państwowe "Porty Lotnicze" zabiegało o unieważnienie uchwał Zgromadzenia Wspólników MPL Modlin z 12 stycznia 2022 roku dotyczących wsparcia finansowego spółki. Batalia została rozstrzygnięta na korzyść modlińskiego lotniska, a sąd argumentował swoją decyzję postawą PPL-u, która ma godzić w dobre obyczaje oraz łamać zasady współżycia społecznego i lojalności wobec spółki i wspólników.

- Sąd Okręgowy w Warszawie wydał wyrok w sprawie objęcia przez Samorząd Województwa Mazowieckiego kolejnych udziałów w zamian za podwyższenie kapitału, a tak naprawdę spłaty obligacji, które wyemitowała spółka pod naszą gwarancję. Sąd stwierdził, że ten pozew Przedsiębiorstwa Państwowego "Porty Lotnicze" jest w całości wadliwy i w żadnej mierze nie zasługuje na uwzględnienie. Wyrok jest potwierdzeniem, że w istocie pozew PPL-u pozbawiony był podstaw prawnych, a działania przedsiębiorstwa niestety szkodzą interesowi społecznemu i mieszkańcom Mazowsza, którzy masowo korzystają z lotniska w Modlinie - przekazał Adam Struzik, Marszałek Województwa Mazowieckiego.


Zdaniem samorządu wyrok potwierdził, że Przedsiębiorstwo Państwowe "Porty Lotnicze" działa w szkodzie dla interesu mieszkańców województwa, a złożony przez spółkę pozew był bezpodstawną ingerencją w działalność modlińskiego lotniska.

- Kuriozalne jest także to, że jeden z udziałowców wytacza sprawę własnej spółce. A jeszcze bardziej zdumiewające, że chodzi o uchwały zgromadzenia wspólników, których celem był rozwój portu w Modlinie. Sąd słusznie uznał taką postawę jako nielojalną wobec spółki - skomentował wyrok Marek Miesztalski, przewodniczący Rady Nadzorczej MPL Modlin.

Sąd zasądził na rzecz spółki i województwa mazowieckiego zwrot kosztów procesu i zastępstwa procesowego. Wyrok nie jest prawomocny.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy