Qantas korzysta z trzech A380

Szymon Stemski - Profil Szymon Stemski
8 czerwca 2022 09:47
Linia Qantas operuje obecnie trzema samolotami Airbus A380. Przewoźnik zatrudnił podniebnego giganta do realizacji kluczowych połączeń międzykontynentalnych. Powrót samolotu Airbus A380 na australijskie niebo był możliwy po zniesieniu uciążliwych obostrzeń w podróżowaniu.
Reklama
Australia otworzyła granice swojego państwa dla zaszczepionych turystów z całego świata. Decyzja australijskiego rządu o zniesieniu większości obostrzeń granicznych była impulsem do zdecydowanej regeneracji tamtejszego rynku lotniczego. Na Antypodach znów można podziwiać samolot Airbus A380, czyli największą maszynę pasażerską na świecie, która wróciła na australijskie niebo po dwóch latach globalnej pandemii.


Linia Qantas korzysta obecnie z trzech samolotów Airbus A380, a w najbliższej przyszłości przywrócone zostaną kolejne dwa egzemplarze. Póki co, australijski przewoźnik zatrudnił maszynę Airbus A380 do obsługi dwóch kluczowych tras. Mowa o połączeniach z Sydney i Melbourne do Los Angeles w Stanach Zjednoczonych. Za niespełna tydzień trasa z Melbourne do Los Angeles zostanie jednak zastąpiona prestiżową rotacją z Sydney do Londynu Heathrow przez Singapur. Rejs do Wielkiej Brytanii oznaczony jest numerem QF1 oraz QF2.

Przewoźnik posiada w swojej flocie dwanaście maszyn Airbus A380. Nie wiadomo, czy linia Qantas będzie chciała przywrócić wszystkie dostępne egzemplarze. Pozostałych dziewięć samolotów stacjonuje obecnie w Victorville, Los Angeles oraz Abu Dhabi. Czwarta maszyna dotrze do Australii przed końcem bieżącego miesiąca, a piąta dołączy do floty w okresie wakacyjnym.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy