LOT połączył Warszawę z Kosowem

Szymon Stemski - Profil Szymon Stemski
06 czerwca 2022 14:20
Dzisiaj (6.06) samolot Embraer 175 w malowaniu Polskich Linii Lotniczych LOT zrealizował inauguracyjną rotację do Prisztiny w Kosowie. Przewoźnik będzie operował na tej trasie cztery razy w tygodniu (poniedziałek, środa, czwartek i sobota).
Reklama

Polskie Linie Lotnicze LOT uruchomiły kolejną trasę zagraniczną. Dzisiaj (6.06) polski przewoźnik zrealizował inauguracyjną rotację do Prisztiny w Kosowie. Samolot Embraer 175 o znakach rejestracyjnych SP-LIC wystartował z Lotniska Chopina w Warszawie o godzinie 10:49 i wylądował w Prisztinie o godzinie 12:33 po niespełna dwóch godzinach spędzonych w powietrzu. Trasa przelotu przebiegła nad Słowacją, Węgrami, Rumunią, Bułgarią oraz Macedonią Północną z celowym ominięciem serbskiej przestrzeni powietrznej. Niewykluczone, że podyktowane jest to względami politycznymi. Serbia nie uznaje niepodległości Kosowa i niezmiennie uważa kosowskie terytorium za integralną i prawną część Serbii. W chwili pisania artykułu samolot Embraer 175 znajdował się w rumuńskiej przestrzeni powietrznej w drodze powrotnej na Lotnisko Chopina w Warszawie.


Trasa z Warszawy do Prisztiny realizowana jest cztery razy w tygodniu (poniedziałek, środa, czwartek i sobota). Samolot LOT-u opuszcza polską stolicę w ramach rejsu LO587 o godzinie 10:15, aby wylądować w Kosowie o godzinie 12:30. W drogę powrotną LO588 maszyna udaje się o godzinie 13:20. Lądowanie w Warszawie przewidziano na godzinę 15:50. Połączenie do Kosowa wykonywane jest samolotami spod szyldu brazylijskiego Embraera. W zależności od zapotrzebowania i popularności konkretnej rotacji na trasie będzie można spotkać zarówno niewielką maszynę Embraer 170 jak i zdecydowanie większy samolot Embraer 190.

Rotacja do Prisztiny jest kolejną nowością w siatce połączeń LOT-u, która została zainaugurowana w minionych tygodniach. Kilka dni temu pierwsi pasażerowie polskiego przewoźnika odlecieli m.in. z Lotniska Chopina do Sarajewa, Kairu czy Mumbaju oraz z Krakowa do Newark w Stanach Zjednoczonych. Przewoźnik wznowił także trasę z Budapesztu do Nowego Jorku. Aktywność LOT-u z pewnością świadczy o sukcesywnej odbudowie ruchu pasażerskiego po pandemii koronawirusa, która postępuje powyżej oczekiwań i wcześniejszych zapowiedzi ekspertów.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama