Lufthansa czeka na pierwszą maszynę Boeing 787-9 Dreamliner

Szymon Stemski - Profil Szymon Stemski
02 czerwca 2022 10:10
Lufthansa z niecierpliwością oczekuje na dostawę pierwszego egzemplarza samolotu Boeing 787-9 Dreamliner. Maszyna została już przygotowana do przekazania, lecz transakcja nie zostanie sfinalizowana dopóki model nie otrzyma ponownej certyfikacji.
Reklama

Lufthansa przekazała, że samolot Boeing 787-9 Dreamliner w malowaniu niemieckiego przewoźnika został już w pełni przygotowany do przekazania. Maszyna o znakach rejestracyjnych D-ABPA i nazwie "Berlin" czeka na lot do Frankfurtu, gdzie w najbliższych miesiącach przejdzie niezbędną renowację, aby dostosować jej wystrój do wymagań niemieckiego przewoźnika.

Obecnie samolot Boeing 787-9 Dreamliner oczekuje na powtórną certyfikację od amerykańskiej Federalnej Administracji Lotnictwa. Linia produkcyjna programu Boeing 787 Dreamliner została wstrzymana ponad rok temu w obawie przed metodami inspekcji produkowanych samolotów. Federalna Administracja Lotnictwa zawiesiła możliwość dostaw samolotów Boeing 787 Dreamliner do momentu ich ponownej certyfikacji. Lufthansa zakłada, że "Berlin" wejdzie do czynnej służby komercyjnej najpóźniej w drugiej połowie trwającego roku.


Najnowsza renowacja samolotu Boeing 787-9 Dreamliner będzie obejmowała zmianę wystroju kabiny pasażerskiej. Jedną z większych nowości ma być aranżacja klasy biznesowej w taki sposób, aby każdy fotel miał bezpośredni i swobodny dostęp do korytarza. Zanim "Berlin" trafi na trasę dalekiego zasięgu (pierwszą rotacją ma być lot do Toronto), maszyna zostanie przetestowana na trasach krajowych.

W sumie Lufthansa złożyła zamówienie na 32. egzemplarze samolotów Boeing 787 Dreamliner, których dostawa ma zostać ukończona w 2027 roku.

Fot.: Lufthansa
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama