LOT poleciał do Egiptu i Indii

Szymon Stemski - Profil Szymon Stemski
01 czerwca 2022 10:40
Wczoraj (31.05) miała miejsce inauguracja dwóch międzykontynentalnych połączeń Polskich Linii Lotniczych LOT z Lotniska Chopina w Warszawie. Przewoźnik poleciał do Kairu w Egipcie oraz Mumbaju w Indiach. To już kolejna premiera tras z warszawskiego lotniska w ostatnich dniach.
Reklama

Polskie Linie Lotnicze LOT w ostatnich dwóch dniach zainaugurowały aż trzy atrakcyjne połączenia zagraniczne. Przedwczoraj (30.05) samolot Embraer 195 zrealizował premierową rotację do bośniackiego Sarajewa, a to był dopiero początek tygodnia pełnego nowości. Wczoraj (31.05) miało miejsce uruchomienie kolejnych dwóch tras ze stołecznego lotniska.

O godzinie 15:34 wystartował rejs LO149 do Kairu w Egipcie. Lot zrealizowała maszyna Embraer 190 o znakach rejestracyjnych SP-LME, która jest jednym z najnowszych samolotów we flocie polskiego przewoźnika. Egzemplarz trafił na Lotnisko Chopina 24 kwietnia 2022 roku. Bezpośredni przelot do Egiptu potrwał 3 godziny i 37 minut. Połączenie z Warszawy do Kairu wykonywane jest pięciokrotnie w ciągu tygodnia.


- Uruchomiliśmy bezpośrednie połączenie z warszawskiego Lotniska Chopina do słonecznej stolicy Egiptu. Kair oferuje setki ciekawych miejsc, które pozwalają chłonąć niezwykle piękną i bogatą historię tego regionu. Tajemnicze piramidy, Muzeum Egipskie oraz słynny posąg Sfinksa czekają właśnie na Ciebie - reklamują najnowszą trasę Polskie Linie Lotnicze LOT.

Tego samego dnia o godzinie 16:48 ruszyła rotacja LO75 do Mumbaju w Indiach. Samolot Boeing 787-9 Dreamliner o znakach rejestracyjnych SP-LSF spędził w powietrzu 7 godzin i 54 minuty. Trasa do Mumbaju jest drugim (po Delhi) indyjskim połączeniem w rozkładzie lotów polskiego przewoźnika. Samolot LOT-u odwiedza Mumbaj dwa razy w tygodniu.

- Mumbaj, podobnie jak całe Indie, to miejsce pełne kontrastów i tysiąca historii. Różne oblicza miasta odkryjesz, spacerując w labiryncie hałaśliwych i pełnych życia uliczek. To właśnie tutaj doznasz wszystkich emocji, których nie poczujesz nigdzie indziej - zachęcają turystów do odwiedzin Mumbaju Polskie Linie Lotnicze LOT.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama