LOT poleciał do Sarajewa

Szymon Stemski - Profil Szymon Stemski
31 maja 2022 09:30
Wczoraj (30.05) Polskie Linie Lotnicze LOT zainaugurowały bezpośrednią trasę z Lotniska Chopina w Warszawie do Sarajewa. Trasa do Bośni i Hercegowiny realizowana jest pięciokrotnie w ciągu tygodnia. Inauguracyjny przelot wykonała maszyna Embraer 195.
Reklama

W marcu br. Polskie Linie Lotnicze LOT zapowiedziały uruchomienie nowego połączenia do Sarajewa. Po nieco ponad dwóch miesiącach oczekiwania, polski przewoźnik nareszcie odleciał w kierunku Bośni i Hercegowiny. Wczoraj (30.05) samolot Embraer 195 o znakach rejestracyjnych SP-LNB w charakterystycznym malowaniu reklamowym "Grześków" wykonał inauguracyjny przelot z Lotniska Chopina w Warszawie do Sarajewa. Bezpośredni lot potrwał niespełna 1 godzinę i 30 minut.


- Sarajewo należy do nowych połączeń oferowanych przez nas w regularnej siatce lotów. W tym najmniej odkrytym europejskim mieście poczujesz prawdziwy klimat Bałkanów. Atmosferę Sarajewa tworzą zarówno styk kultur Wschodu oraz Zachodu, jak i malownicze położenie wokół wysokich gór. Weź w rękę smacznego burka z pavlakiem z lokalnej piekarni i zgub się w labiryncie intrygujących uliczek - zachęcają do odwiedzin bośniackiego miasta Polskie Linie Lotnicze LOT.

Połączenie do Sarajewa realizowane jest pięciokrotnie w ciągu tygodnia samolotami wąskokadłubowymi spod szyldu brazylijskiego producenta Embraer. Przedwczoraj (29.05) informowaliśmy o dostarczeniu do LOT-u szóstego egzemplarza samolotu Embraer 190, który może zabrać na pokład do 106 pasażerów. Wersja Embraer 195, która zrealizowała rejs do Sarajewa, jest nieco większą i pomieści do 118 podróżnych w zależności od konfiguracji.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama