Routes 2023. Największe europejskie forum lotnicze odbędzie się w Łodzi

Blanka Flis - Profil Blanka Flis
30 maja 2022 09:19
Zakończyło się forum lotnicze Routes Europe 2022 w Bergen. W przyszłym roku Łódź będzie gospodarzem tego wydarzenia branży lotniczej, w którym uczestniczy ponad 1000 delegatów, w tym przedstawiciele ponad 90 linii lotniczych oraz organizacje turystyczne z całej Europy.
Reklama

Routes Europe w Bergen zaplanowane było na wiosnę 2020 roku, a po nich organizację wydarzenia miała przejąć Łódź. Pandemia przesunęła kalendarz o dwa lata. Pierwsze europejskie spotkanie branży lotniczej po przerwie spowodowanej koronawirusem odbyło się dopiero teraz, a Łódź będzie gościć delegatów w przyszłym roku.

Przez trzy dni w Grieghallen w Bergen spotykali się przedstawiciele lotnisk z liniami lotniczymi i reprezentantami regionów turystycznych. Podczas wystąpienia na imprezie kończącej targi Anna Midera, prezes łódzkiego lotniska zaprosiła delegatów do Łodzi i zaprezentowała Łódź jako miasto idealne na city break, pełne zabytków architektury postindustrialnej, zieleni, kreatywnych młodych ludzi, znakomitej kuchni i miasto z tradycją sztuki filmowej. Zaznaczyła, że Łódź leży w silnym gospodarczo regionie i jest doskonałym celem dla lokowania biznesu i spotkań przedsiębiorców.


- Łódź nazywana jest „last undiscovered city”. Unikalny na skalę światową charakter europejskiego miasta postindustrialnego sprawiło, że ​​Łódź znalazła się na liście „Best of the World 2022” National Geographic jako miasto, które trzeba koniecznie odwiedzić w tym roku. Ja jednak zapraszam Państwa w 2023 roku do Łodzi na Routes Europe. Przyjedźcie do najbardziej niezwykłego miasta w Europie – do „the last undiscovered city” - mówiła Anna Midera, prezes Łódź Airport.
Uroczystość przekazania organizacji targów Routes Europe odbyła się w konwencji „Ziemi Obiecanej”. Wystąpienie prezes lotniska nawiązało do powieści Władysława Reymonta (patrona łódzkiego lotniska) oraz filmu Andrzeja Wajdy z 1975 r. W autentycznych strojach z filmu „Ziemia Obiecana” wystąpiła prezes Anna Midera i zespół łódzkiego lotniska oraz Tomasz Karolewski, prezes Łódzkiej Organizacji Turystycznej, który reprezentował miasto.


- Dzięki infrastrukturze i przepustowości 2 mln pasażerów rocznie lotnisko w Łodzi oferuje duże możliwości rozwoju. Jestem przekonany, że Routes Europe pobudzi rozwój połączeń lotniczych i zwróci uwagę na Polskę centralną - mówił Steven Small, dyrektor Routes.

Podczas uroczystości zamknięcia targów, przedstawiciel firmy Avinor, właściciela lotnisk w Norwegii, w tym lotniska w Bergen, przekazał obowiązki gospodarza kolejnej imprezy i statuetkę przechodnią Routes Europe w ręce Anny Midery.

Routes Europe 2023 w Łodzi odbędą się w dniach 9-11 maja 2023 r.
Reklama
Tagi
routes lodz

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama