Smartwings pozyska samolot Airbus A320 od linii Star East

Szymon Stemski - Profil Szymon Stemski
28 maja 2022 11:41
W tegorocznym sezonie wakacyjnym linia Smartwings nawiąże partnerstwo z linią Star East Airline w celu pozyskania samolotu Airbus A320 na zasadzie usługi "wet-lease". W ten sposób czeski przewoźnik będzie mógł odpowiedzieć na rosnący popyt na podróże lotnicze.
Reklama
Branża lotnicza spodziewa się nad wyraz udanego i zapracowanego sezonu letniego. Przed pasażerami pierwsze wakacje pozbawione jakichkolwiek restrykcji pandemicznych, więc spragnieni zasłużonego wypoczynku turyści zaczęli masowo rezerwować podróże zagraniczne. W odpowiedzi na nieustannie rosnące zainteresowanie lotami, europejskie linie lotnicze każdego dnia szukają dodatkowych możliwości wzbogacenia swojej floty samolotów.


Linia Smartwings przekazała, że w ramach porozumienia z rumuńskim przewoźnikiem Star East Airline, tymczasowo pozyska maszynę Airbus A320. Samolot trafi w szeregi czeskiej linii na zasadzie usługi "wet-lease". Oznacza to, że maszyna Airbus A320 będzie do dyspozycji linii Smartwings wraz z kompletną załogą, zapleczem technicznym oraz ubezpieczeniem. Samolot o znakach rejestracyjnych YR-SEA dotrze do Czech już 4 czerwca 2022 roku, gdzie pozostanie przynajmniej do 30 września 2022 roku.

Samolot Airbus A320 jest jedyną maszyną we flocie rumuńskiej linii Star East Airline. W przeszłości przewoźnik dysponował jeszcze samolotem Boeing 737-400, który także służył we flocie linii Smartwings w formule "wet-lease".

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy