Incydent na Lotnisku Chopina w Warszawie

Szymon Stemski - Profil Szymon Stemski
24 maja 2022 11:15
Na Lotnisku Chopina w Warszawie doszło do niegroźnego incydentu lotniczego. Podczas kołowania skrzydło samolotu Boeing 737 LOT-u zahaczyło o statecznik pionowy niewielkiej, prywatnej maszyny Cessna 525. Nikt nie ucierpiał.
Reklama
Dzisiaj (24.05) z samego rana doszło do niegroźnej kolizji dwóch samolotów na Lotnisku Chopina w Warszawie. Samolot Boeing 737-800 Polskich Linii Lotniczych LOT zetknął się z prywatną maszyną Cessna 525. Podczas kołowania skrzydło samolotu LOT-u zahaczyło o statecznik pionowy niewielkiego odrzutowca.


- Doszło do niegroźnego zdarzenia. Podczas kołowania samolotu Boeing 737 PLL LOT i prywatnej maszyny Cessna 525 doszło do kontaktu obu statków powietrznych. Służby lotniskowe natychmiast zabezpieczyły miejsce incydentu. Samoloty odkołowały na stanowiska postojowe samodzielnie - przekazała Anna Dermont, rzeczniczka prasowa Lotniska Chopina w Warszawie dla TVN24.

Uszkodzenia najprawdopodobniej nie są poważne. Żaden z uczestników zdarzenia również nie ucierpiał. Samolot LOT-u miał odlecieć do Paryża. Przewoźnik podstawił nową maszynę, a podróżni bezpiecznie odlecieli w kierunku Francji z trzygodzinnym opóźnieniem.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklamadorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy