Turkish Airlines przejmą A350 od Aerofłotu

Szymon Stemski - Profil Szymon Stemski
23 maja 2022 09:15
Linia Turkish Airlines pozyska samolot Airbus A350-900, który pierwotnie miał zasilić flotę linii Aerofłot. Maszyna nie mogła zostać dostarczona do pierwszego kupca ze względu na obowiązujące sankcje gospodarcze. Samolot został już częściowo przemalowany.
Reklama

Samolot Airbus A350-900 o testowych znakach rejestracyjnych F-WZNJ miał niedługo trafić w ręce linii Aerofłot. Oczywiście, obowiązujące sankcje gospodarcze uniemożliwiają dostarczenie egzemplarza do swojego oryginalnego kupca, który stracił jakąkolwiek wiarygodność partnera biznesowego wraz z bezprawnym znacjonalizowaniem zagranicznych samolotów wedle dekretu rosyjskich władz. Samolot Airbus A350-900 nie pozostanie jednak bezpański.


Maszyna, która oczekuje na dostawę w Tuluzie we Francji, została dostrzeżona w nowym malowaniu. Samolot zdążył już co prawda przybrać barwę rosyjskiego przewoźnika, ale w ostatnich dniach można było zauważyć pewną, choć na razie jedynie częściową zmianę. Egzemplarz otrzymał malowanie Turkish Airlines. Obecnie objawia się to widoczną nazwą tureckiej linii oraz turecką flagą na kadłubie.

Najprawdopodobniej, linia Aerofłot wypadła z kolejki oczekujących na samolot Airbus A350-900, a jej miejsce zajęli następni klienci producenta. Co ciekawe, Airbus wciąż dysponuje kolejnymi trzema maszynami Airbus A350-900 w malowaniu linii Aerofłot. Być może i one wzbogacą flotę linii Turkish Airlines w niedalekiej przyszłości.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama