ITA Airways odebrała drugą maszynę Airbus A350-900

Szymon Stemski - Profil Szymon Stemski
22 maja 2022 10:02
Linia ITA Airways, czyli następczyni upadłej linii Alitalia, pochwaliła się odbiorem drugiego egzemplarza samolotu Airbus A350-900. Maszyna o znakach rejestracyjnych EI-IFB przyleciała do Rzymu Fiumicino w miniony piątek (20.05).
Reklama

Linia ITA Airways, która na końcu ubiegłego roku zajęła miejsce upadłej linii Alitalia, prężnie rozwija swoją flotę samolotów, stawiając na nowoczesność i wydajność. Nic więc dziwnego, że celem zainteresowań włoskiego przewoźnika stał się model samolotu dalekodystansowego Airbus A350-900. Przedwczoraj (20.05) linia ITA Airways odebrała drugi egzemplarz maszyny Airbus A350-900. Samolot o znakach rejestracyjnych EI-IFB dotarł do Rzymu Fiumicino po niedługim locie z francuskiej Tuluzy.


Choć maszyna jest nowym nabytkiem dla włoskiego przewoźnika, sam egzemplarz do najnowszych nie należy. Samolot opuścił linię produkcyjną Airbusa ponad trzy lata temu z intencją przekazania go linii Hong Kong Airlines. Pierwotny nabywca nie wywiązał się jednak ze swojej deklaracji i w wyniku pandemii koronawirusa zrezygnował z pozyskania maszyny, która kolejne lata spędziła pod opieką samego producenta. Airbus na bieżąco pielęgnował samolot, dokonując niezbędnych napraw i przeglądów oraz przelotów technicznych. W marcu br. maszyna nabrała nowych barw w odcieniach linii ITA Airways, aby dwa miesiące później zasilić szeregi włoskiego przewoźnika.

Pierwsza maszyna Airbus A350-900 trafiła w ręce linii ITA Airways zaledwie kilkanaście dni temu. Egzemplarz otrzymał imię "Valentino Rossi", utytułowanego włoskiego motocyklisty. Imię drugiego samolotu Airbus A350-900 zostało utrzymane w tej samej konwencji. Maszyna o znakach rejestracyjnych EI-IFB otrzymała imię "Marcello Lippi" na cześć innego sportowca, zasłużonego piłkarza i trenera piłkarskiego.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama