Modlin: Blisko 268 tys. pasażerów w kwietniu

Paweł Cybulak - Profil Paweł Cybulak
20 maja 2022 08:50
W kwietniu br. z usług Lotniska skorzystało prawie 268 tys. pasażerów i obsłużono na nim 1948 operacji lotniczych. Stanowiło to odpowiednio 97 proc. wolumenu pasażerów w stosunku do analogicznego okresu roku 2019.
Reklama
Statystyki Warszawa-Modlin (WMI)
 
Szczególnie wysokie wzrosty odnotowano w porównaniu z kwietniem 2021r.: 1198 proc. obsłużonych pasażerów. Biorąc pod uwagę wyniki marca 2022 roku, widoczna jest również wysoka dynamika wzrostu ruchu pasażerskiego. W stosunku do trzeciego miesiąca tego roku liczba pasażerów w kwietniu zwiększyła się o 26 proc.


W minionym miesiącu pasażerowie lotniska najczęściej wybierali Londyn, a w następnej kolejności Dublin, Bergamo, Rzym i Paryż.

- Pierwszy pełny miesiąc sezonu letniego rozpoczęliśmy z bardzo dobrymi wynikami przewozowymi, które zbliżyły się do wyników ostatniego roku przedpandemicznego. Kolejne miesiące sezonu zapowiadają się wręcz rekordowo, ponieważ spodziewamy się przekroczenia wyników roku 2019. Gdyby nie trwająca w Ukrainie wojna, siatka lotniska byłaby bogatsza o 4 ukraińskie kierunki, a wyniki przewozowe byłyby jeszcze wyższe – mówi Tomasz Szymczak, p. o. Prezesa Zarządu Mazowieckiego Portu Lotniczego Warszawa- Modlin.

Letni rozkład lotów Do rozkładu lotów w sezonie Lato 2022 wróciły po przerwie dwa bardzo ciekawe turystycznie kierunki, obsługiwane przez Ryanair: Piza i Trapani. Począwszy od maja br. siatka połączeń Lotniska zostanie wzbogacona o kolejne dwa nowe, międzynarodowe kierunki: Budapeszt i Kowno. Hitem tegorocznego sezonu dla pasażerów planujących swój wypoczynek nad polskim morzem może okazać się, wznawiane po kilkuletniej przerwie, połączenie krajowe do Szczecina-Goleniowa. W sezonie Lato 2022 siatka połączeń lotniska obejmie łącznie 57 kierunków.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklamadorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy