Szwedzi odmówili Rosjanom. Aerofłot nie poleci do Sztokholmu

Szymon Stemski - Profil Szymon Stemski
19 maja 2022 10:00
Ci to mają tupet! Linia Aerofłot złożyła u szwedzkiego regulatora lotniczego wniosek o wydanie pozwolenia na realizację lotów komercyjnych z Moskwy Szeremietiewo do Sztokholmu Arlanda. Szwedzi kategorycznie odrzucili prośbę Rosjan.
Reklama
24 lutego 2022 roku wybuchła wojna na Ukrainie. Wraz z rozkazem ataku zbrojnego na niepodległe państwo Rosjanie wydali na siebie wyrok marginalizacji i całkowitego wykluczenia z demokratycznego społeczeństwa państw europejskich. W odpowiedzi na brutalne działania zbrojne Unia Europejska wprowadziła liczne sankcje ekonomiczne, które objęły m.in. zamknięcie unijnej przestrzeni powietrznej dla rosyjskich samolotów.


Właśnie w takich okolicznościach linia Aerofłot złożyła do szwedzkiego regulatora lotniczego wniosek o wydanie pozwolenia na realizację lotów komercyjnych z Moskwy Szeremietiewo do Sztokholmu Arlanda. Na reakcję Szwedów nie trzeba było długo czekać. Aplikacja została bezwzględnie odrzucona.

- Zakładam, że Aerofłot spodziewał się odpowiedzi negatywnej. Szczerze mówiąc, jestem zdziwiony, że taki wniosek został w ogóle złożony. Decyzja nie mogła być inna w obliczu sankcji, które mają wywierać na Rosjan ciągłą presję gospodarczą - powiedział Tomas Eneroth, szwedzki minister infrastruktury.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama