Szef KLM zostanie CEO linii IndiGo

Szymon Stemski - Profil Szymon Stemski
19 maja 2022 09:30
Linia IndiGo mianowała Pietera Elbersa, czyli wciąż obecnego szefa linii KLM, na swojego CEO. Elbers zapowiedział opuszczenie Amsterdamu na początku roku i zasili szeregi indyjskiego przewoźnika jeszcze przed rozpoczęciem nowego.
Reklama
Przyjaźń linii KLM i IndiGo trwa w najlepsze. Niedawno obaj przewoźnicy nawiązali współpracę w ramach porozumienia "code-share", dzięki któremu holenderski przewoźnik zyskał dostęp do szesnastu indyjskich kierunków z siatki połączeń linii IndiGo. Jak się okazało, był to dopiero pierwszy krok w stronę zacieśnienia partnerstwa. Wczoraj (18.05) linia IndiGo ogłosiła, że jej nowym dyrektorem generalnym zostanie nie kto inny jak obecny szef linii KLM, czyli Pieter Elbers.


Holender zapowiedział opuszczenie Amsterdamu w styczniu br. po ośmiu latach spędzonych na stanowisku CEO linii KLM. Dzisiaj wiadomo już, że Elbersa czeka zupełnie nowe wyzwanie - kierowanie jedną z największych linii lotniczych w Indiach.

- To, co udało się zbudować linii IndiGo w ostatnich latach jest niepowtarzalne i prawdziwie imponujące - zachwyca się Pieter Elbers, wciąż obecny dyrektor generalny linii KLM.

Pieter Elbers w roli szefa linii IndiGo zastąpi Ronojoya Duttę, który w wieku 71 lat i po dwóch latach urzędowania postanowił przejść na zasłużoną emeryturę. Z kolei kierownictwo nad linią KLM przejmie Marjan Rintel, co zostało ogłoszone kilka miesięcy temu.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama