Wizz Air uruchomi nową linię lotniczą na Malcie

Szymon Stemski - Profil Szymon Stemski
17 maja 2022 16:05
Linia Wizz Air wyraziła chęć otwarcia nowej linii lotniczej na Malcie. Przewoźnik porozumiał się już z maltańskimi oraz europejskimi regulatorami i oczekuje na zdobycie wszystkich zezwoleń. Spółka Wizz Air Malta ma wystartować jeszcze w tym roku.
Reklama
Linia Wizz Air najwyraźniej pozazdrościła swojemu największemu konkurentowi, czyli Ryanairowi, maltańskiej spółki zależnej i już wkrótce zainauguruje analogiczną działalność, również na śródziemnomorskiej wyspie. Decyzja podyktowana jest szukaniem oszczędności finansowych, a Malta słynie z preferencyjnych warunków podatkowych dla linii lotniczych i ich pracowników.

- Jest nam niezmiernie miło ogłosić, że niedługo otworzymy nową linię lotniczą na Malcie. Nieustannie optymalizujemy nasz model biznesowy, poszukując pól do rozwoju. Spółka Wizz Air Malta zostanie uruchomiona pod koniec trwającego roku i pozwoli nam na umocnienie naszej pozycji w regionie - zadeklarował József Váradi, dyrektor generalny linii Wizz Air.


Chęć otwarcia spółki zależnej na Malcie została już zakomunikowana maltańskim i europejskim regulatorom lotniczym. Przewoźnik doszedł już do porozumienia z Agencją Unii Europejskiej ds. Bezpieczeństwa Lotniczego (EASA) oraz maltańskim Urzędem Lotnictwa Cywilnego.

Współpraca z regulatorami zaowocuje wydaniem niezbędnych pozwoleń i zgód, które umożliwią start operacji lotniczych linii Wizz Air Malta w ciągu najbliższych kilku miesięcy. Inauguracja nowego przewoźnika ma nastąpić w październiku br.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklamadorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy