Embraer szuka pracowników w Brazylii

Szymon Stemski - Profil Szymon Stemski
16 maja 2022 09:30
W najbliższych miesiącach Embraer planuje zatrudnić nawet tysiąc nowych pracowników w swoich fabrykach w Brazylii. Producent podkreślił, że dodatkowi zatrudnieni są niezbędni w kontekście planowanego rozwoju spółki.
Reklama

Pandemia COVID-19 odeszła już w niepamięć, a branża lotnicza przeżywa prawdziwy renesans. W okresie epidemii dochodziło do masowych zwolnień, a że mało kto przewidział, że rynek odbuduje się tak szybko, po ustaniu wszechobecnych obostrzeń w podróżowaniu zaczęło "nagle" brakować pracowników. Nic więc dziwnego, że linie lotnicze, lotniska oraz producenci samolotów rozpoczęli pilne poszukiwania potencjalnych zatrudnionych.

Nie inaczej postąpił Embraer, który w najbliższych miesiącach spodziewa się gwałtownego wzrostu popytu na nowe egzemplarze samolotów pasażerskich. Producent wskazał, że koniec pandemii koronawirusa jest idealnym momentem na przyspieszenie rozwoju, więc zapowiedział rozpoczęcie procesu rekrutacyjnego dla tysiąca przyszłych pracowników w swoich brazylijskich fabrykach.


- Nowi zatrudnieni idealnie wpasują się w naszą wieloletnią strategię rozwoju, która zakłada m.in. innowacyjne rozwiązania technologiczne i biznesowe. Jesteśmy podekscytowani możliwością stworzenia aż tylu nowych stanowisk w wielu filiach - powiedział Carlos Alberto Griner, przedstawiciel spółki Embraer.

W 2021 roku we wszystkich oddziałach brazylijskiego producenta pracowało blisko 18 tys. osób. W bieżącym roku Embraer przewiduje dostarczenie nawet 25 proc. samolotów więcej niż w roku ubiegłym.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama