Air Transat poleciał A321LR z Quebec City do Londynu

Szymon Stemski - Profil Szymon Stemski
13 maja 2022 09:30
Przedwczoraj (11.05) kanadyjska linia Air Transat zainaugurowała bezpośrednią rotację z Quebec City do Londynu Gatwick przy wykorzystaniu samolotu Airbus A321LR. Tym samym z Londynu można udać się aż do sześciu kanadyjskich miast.
Reklama
Przedwczoraj (11.05) linia Air Transat uruchomiła bezpośrednie połączenie dalekodystansowe z Quebec City do Londynu Gatwick. Trasa ma charakter sezonowy i będzie realizowana jedynie do 28 września 2022 roku. Samolot Airbus A321LR, który może zabrać na pokład do 199 podróżnych, operuje między miastami zaledwie raz w tygodniu. Pomimo swojego dystansu (ponad 5 tys. kilometrów), połączenie z Quebec City do Londynu Gatwick jest jedną z najkrótszych tras transatlantyckich w tym sezonie wakacyjnym. Obecność wąskokadłubowego samolotu Airbus A321LR nie powinna więc przysporzyć pasażerom większych problemów.


Start z Quebec City przewidziano na środę na godzinę 23:55, natomiast start z Londynu Gatwick zaplanowano na czwartek na godzinę 13:05. Bezpośredni przelot transatlantycki trwa do 7 godzin i 30 minut w kierunku zachodnim.

Uruchomienie rotacji do Quebec City oznacza, że podczas tegorocznego sezonu letniego londyńscy pasażerowie będą mieli do dyspozycji aż sześć kanadyjskich kierunków. Poza Quebec City, ze wszystkich lotnisk w brytyjskiej stolicy będzie można udać się do Toronto, Vancouver, Montréalu, Calgary i Halifax. Najwięcej lotów zaproponuje linia Air Canada. Przewoźnik Air Transat będzie odpowiedzialny jedynie za 11 proc. całkowitego oferowania z Londynu do kanadyjskich miast.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy