Kolejny samolot Ryanaira w Katowicach

Paweł Cybulak - Profil Paweł Cybulak
12 maja 2022 11:53
Ryanair świętuje 15-lecie operacji na lotnisku w Katowicach. Przewoźnik umieści tam kolejny samolot do obsługi lotów czarterowych.
Reklama
Ryanair będzie wykonywał w sezonie "Lato 2022" ponad 60 lotów tygodniowo z Pyrzowic. To o ponad 40 więcej niż w przedpandemicznym sezonie Lato 2019, oferując mieszkańcom Śląska połączenia do największych miast Europy oraz do najpopularniejszych kurortów wakacyjnych. Łącznie przewoźnik zaoferuje 14 tras ze stolicy Górnego Śląska.

Ruch rozkładowy z lotniska w Pyrzowicach będzie obsługiwany przez 2 samoloty, natomiast program lotów czarterowych przez kolejnych 5 maszyn.


Ryanair pierwsze połączenie z Katowice Airport uruchomił w 2007 roku, a w październiku 2019 roku otworzył tutaj bazę.

- Cieszymy się, że po trwającym dwa lata kryzysie wywołanym przez pandemię koronawirusa, linia tak szybko odbudowuje swoją ofertę na pyrzowickim lotnisku i kontynuuje dynamiczny rozwój bazy. Nasz port jest liderem w segmencie przewozów czarterowych w Polsce - mówi Artur Tomasik, prezes Górnośląskiego Towarzystwa Lotniczego.

W najlepszym w historii lotniska 2019 roku z 4,84 mln obsłużonych pasażerów, ponad 2 mln podróżowało na rejsach realizowanych na zlecenie touroperatorów.

- Już wtedy udział grupy Ryanair w tym ruchu był znaczący. Dzięki dodaniu w tym sezonie letnim piątego samolotu do obsługi połączeń czarterowych, udział grupy Ryanair w segmencie pyrzowickich czarterów zdecydowanie wzrośnie - dodaje

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklamadorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy