Enter Air zakończył współpracę z Pili Pili. Nie poleci na Zanzibar

Szymon Stemski - Profil Szymon Stemski
12 maja 2022 09:50
1 komentarz
Owiana złą sławą działalność Pili Pili, czyli sieć "luksusowych" hoteli na rajskim Zanzibarze, straciła kolejnego partnera. Pasmo afer i niedociągnięć w oferowanych usługach sprawiło, że linia czarterowa Enter Air ostatecznie zakończyła współpracę z inicjatywą "Wojtka z Zanzibaru".
Reklama

Linia Enter Air za pośrednictwem swoich mediów społecznościowych zakomunikowała, że ostatecznie zakończyła współpracę ze spółką Pili Pili, wykreowaną przez słynnego "Wojtka z Zanzibaru". Przewoźnik przekazał, że w związku z niewywiązaniem się Pili Pili z podpisanych umów oraz z przyczyn leżących wyłącznie po stronie spółki, został zmuszony do zerwania partnerstwa i bezterminowego odwołania wszystkich rejsów na trasie Lotnisko Chopina - Zanzibar - Lotnisko Chopina zaplanowanych do realizacji po dniu 4 czerwca 2022 roku. Pili Pili nie opłaciło tych połączeń.

Decyzja czarterowej linii Enter Air jest niewątpliwym ciosem dla spółki Pili Pili. Dotychczas, przewoźnik jedynie opóźniał wznowienie lotów na rzecz działalności "Wojtka z Zanzibaru", odwołując połączenia do 4 czerwca 2022 roku.

- Nie mamy żadnych informacji, więc postanowiliśmy wystosować oświadczenie. Już dzisiaj powinniśmy być w posiadaniu potwierdzenia rozkładu, lecz go nie otrzymaliśmy. Zakładamy więc, że Pili Pili nie złoży u nas zamówienia. Możliwe, że zrobi to w ramach lotów regularnych, ale tego też nie wiemy przez brak jakiegokolwiek kontaktu - skomentował dla naszego portalu Grzegorz Polaniecki, prezes linii Enter Air.

Afera Pili Pili, w swojej najnowszej odsłonie, ujrzała światło dzienne 21 lutego 2022 roku, gdy Wojciech Żabiński poinformował o tymczasowym zawieszeniu swojej aktywności właśnie do 4 czerwca 2022 roku. W ciągu trzech miesięcy sieć hoteli Pili Pili na Zanzibarze miała przejść prawdziwą odnowę. "Wojtek z Zanzibaru", całkowicie świadom "wiecznych niedociągnięć" i "trudnego momentu", zapowiedział "uzdrowienie" spółki i powrót do "blasku", z którego zasłynęła działalność Pili Pili jakiś czas temu, przyciągając na rasą wyspę wielu celebrytów.


Aktywność gdańskiej spółki Pili Pili objęta jest zakazem nałożonym przez Marszałka Województwa Pomorskiego. Po wielomiesięcznym postępowaniu urząd stwierdził, że Pili Pili prowadzi działalność organizatora wyjazdów turystycznych bez wymaganych zgód i zezwoleń. I nie chodzi tutaj jedynie o urzędowe formalności, ale o prawdziwą troskę o podróżnych. Sieć Pili Pili funkcjonowała chociażby z pominięciem obligatoryjnych przepisów Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego, które dają turystom ochronę prawną i finansową w przypadku bankructwa biura.

- Urząd Marszałkowski wydał zakaz prowadzenia działalności dla spółek Pili Pili. Decyzja ta była jednoznaczna i miała rygor natychmiastowy. Należy dodać, że żadna z tych spółek nigdy nie wnioskowała o wpisy chroniące klientów i zapewniające im opiekę w przypadku niewypłacalności. Żadna ze spółek nie zadbała też o odpowiednie zabezpieczenie finansowe, choć w trakcie prowadzonego przez nasz urząd postępowania, wielokrotnie miały taką możliwość - powiedział wówczas Michał Piotrowski, rzecznik prasowy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego.

Zdaje się, że pasmo niekończących się afer spod szyldu Pili Pili może ostatecznie pogrzebać, być może zaprzepaszczoną już, szansę na uzdrowienie działalności "Wojtka z Zanzibaru". Najnowsza decyzja linii Enter Air tylko utwierdza turystów w przekonaniu, że złudne są nadzieje na powrót rajskich wakacji na Pili Pili na Zanzibarze, przynajmniej od deklarowanego 4 czerwca 2022 roku.
Reklama

Ostatnie komentarze

karomal 2022-05-13 13:53   
karomal - Profil karomal
Pili Pili poniżej krytyki, przynajmniej linie lotnicze zachowały się odpowiednio podając info z wyprzedzeniem.
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama