Wizz Air pojawi się w Arabii Saudyjskiej

Szymon Stemski - Profil Szymon Stemski
12 maja 2022 09:00
Przedwczoraj (10.05) linia Wizz Air podpisała list intencyjny z Ministerstwem Inwestycji Królestwa Arabii Saudyjskiej. Niewykluczone, że partnerstwo zaowocuje uruchomieniem szeregu połączeń niskokosztowych z Unii Europejskiej do Arabii Saudyjskiej.
Reklama

Przedwczoraj (10.05) przedstawicielstwo linii Wizz Air udało się w podróż do Arabii Saudyjskiej na spotkanie z saudyjskim rządem. Podczas uroczystej konferencji prasowej węgierski przewoźnik podpisał list intencyjny z tamtejszym Ministerstwem Inwestycji ws. długoterminowego partnerstwa na rzecz rozwoju turystyki w Arabii Saudyjskiej.


- Prowadzona przez nas polityka lotów niskokosztowych przynosi oczekiwane skutki. Stawiając na swój rozwój, wzmacniamy poszczególne rynki na szczeblu lokalnym. List intencyjny świadczy o naszej chęci do wsparcia saudyjskiej turystyki i stymulacji tamtejszego ruchu pasażerskiego - przekazała linia Wizz Air w komunikacie prasowym.

Inicjatywa jest koordynowana przez Ministerstwo Turystyki Królestwa Arabii Saudyjskiej, które wprowadziło w życie strategiczną i ambitną ideę rozwoju saudyjskiego sektora turystycznego. Strategia "Vision 2030" zakłada potrojenie liczby podróżnych odwiedzających Arabię Saudyjską do 2030 roku. Kilka lat temu Królestwo Arabii Saudyjskiej otworzyło się dla światowych turystów, inaugurując zintegrowany program wizowy oraz intensywnie promując kraj za granicą. Tylko w tym roku Saudyjczycy chcą przywitać ponad 70 mln odwiedzających, czyli aż o 8 mln więcej niż w roku ubiegłym.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama