American Airlines przywrócą 3 połączenia z Dublina

9 maja 2022 09:00
Amerykański przewoźnik zapowiedział powrót trzech połączeń do Dublina. Do obecnie wykonywanych rotacji z Filadelfii, w szczycie sezonu wakacyjnego linia American Airlines doda irlandzką trasę z Charlotte, Chicago i Dallas, odbudowując oferowanie do 96 proc. sprzed pandemii.
Reklama
Linia American Airlines poinformowała o wznowieniu trzech połączeń ze Stanów Zjednoczonych do Irlandii. W tegorocznym sezonie letnim przewoźnik zaoferuje irlandzkim pasażerom aż cztery amerykańskie kierunki. Poza nieustannie wykonywaną trasą do Dublina z Filadelfii, już wkrótce będzie można udać się na Zieloną Wyspę z Charlotte, Chicago i Dallas. Połączenia będą realizowane codziennie do 29 października 2022 roku.

- Jestem dumny, że możemy rozwijać naszą europejską siatkę połączeń poprzez przywrócenie kilku tras z Dublina do kluczowych miejsc w Stanach Zjednoczonych. W ten sposób damy podróżnym szeroki wybór połączeń, którzy są spragnieni powrotu na światowe lotniska - powiedział Rhett Workman, dyrektor regionalny linii American Airlines.


Rynek Stanów Zjednoczonych jest jednym z najważniejszych segmentów dalekodystansowych dla Dublina. Linia American Airlines przywróci niedługo nawet 96 proc. swojego irlandzkiego oferowania sprzed pandemii, co zostało znakomicie przyjęte przez dublińskie lotnisko. W szczycie sezonu wakacyjnego przewoźnik będzie realizował 56 rotacji do Irlandii w skali tygodnia, oferując 13,6 tys. foteli lotniczych.

- Powrót linii American Airlines jest znakomitą wiadomością. Doceniamy głębokie więzy z naszymi amerykańskimi przyjaciółmi, więc wznowienie tylu połączeń jest fantastycznym wydarzeniem dla całego regionu. Nie możemy doczekać się dalszej współpracy - zadeklarował Dalton Philips, dyrektor generalny dublińskiego lotniska.

Połączenia do Chicago i Dallas będą wykonywane samolotami Boeing 787-8 Dreamliner, a trasa do Charlotte maszynami Boeing 777-200ER. Całoroczna rotacja do Filadelfii będzie niezmiennie realizowana samolotami Boeing 787-8 Dreamliner. Przed pandemią COVID-19, najpopularniejszą trasą amerykańskiego przewoźnika z Dublina było połączenie do Chicago.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy